Aku zahradna technika



host - 67.245 (?)
30.7.2020 21:58

Se Stihl HLA65 a baterií ap300 ořežu 100m 2.5m vysokého habru i s vrškem na jedno nabití.

V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 21.214 (?), 27.7.2020 21:01

Já jsem vsadil na žluté stroje švédské firmy.Mám sekačku, strunovku a rotavátor.Dávejte si pozor i na napětí.Nejdůležitější jsou totiž W, které se počítají A krát volty.Čili třeba 5A je fajn, ale důležité je čím se násobí.18V nebo 48v a to je ten největší rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.42 (?), 28.7.2020 12:48
Chvilkově to může být rozdíl. Za několik let se ukáže kvalita článků. Je spousta levného aku nářadí a rozdíl se ukáže v intenzitě používání. Kvalita výrobku a kvalita článků s elektronikou je rozdíl, který volty nenahradí. A s kvalitou roste cena. Čím ve víc strojů na jeden typ baterií, tím je pořízení aku sestavy výhodnější. Neplatí pro jeden stroj pro jeden záměr využití. Platí pro aku sestavu, které chybí nějaký stroj a proto je nutné koupit jiné baterie s jiným strojem a nabíječkou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.50 (?), 29.7.2020 18:41

Dobrý den, akumulátor si dovedu představit v akuvrtačce nebo snad i elektrokole. Ale nezlobte se v řetězové pile nebo křovinořezu asi ne a už vůbec ne v kultivátoru, malém traktoru,  osobním autě. Takže u mě zahradní technika zatím s klasickým pohonem na benzin a to samozřejmě i se všemi necnostmi tohoto. Pěkný a klidný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 67.245 (?), 29.7.2020 19:22

Zrovna motorová pila je dobrá, hlavně jednoručka pro práci v koruně stromu. Akumulátorové pily samozřejmě nejsou na těžbu, ale do zahrady. Strunovka na dočištění po sekačce je také dobrá. plotostřihy na baterku jsou vinikající. Prostě poloviční vibrace, poloviční randál a žádnej smrad. Prakticky aku stroje nahradí v zahradě dvoutakty. V lese samozřejmě ne.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.42 (?), 29.7.2020 19:46
Letos nařezáno 30 kubíků dřeva. Kdo nevyzkoušel kvalitní akupilu, neuvěří. Přijdu ke kmenu zapnu řez a ticho. Přendám poleno naložím, uřežu další zapnutím a ticho. Kmeny průměr délky lišty pánové, žádné větvičky. Kosa seče v kuse, tak střídám baterky častěji. Tichý provoz bez startování problémů s benzínem. Také jsem neměl zpočátku důvěru než jsem si akupilu půjčil. Sečení jsem kupoval na jisto, jako další aku stroje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.28 (?), 30.7.2020 7:20
DUC 355 DUC 254 benzínovka půjde do světa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.102 (?), 30.7.2020 11:40

Také jsem "stará" škola a tudíž 3 motorovky, motorový křovinořez 2t, sekačka i traktůrek motorový. Pouze plotostřih bateriový. Ale synovi jsem již před cca 3 roky daroval elektrickou pilu Makita a dnes si ji od něj půjčuji / ohleduplnost vůči sousedům, i já jsem hlukem méně zatížen, když ji odložím - nevrčí a nespadne na zem,.../. Letos jsem přemýšlel o křovinořezu, i aku verze byla v hledáčku, ale nakonec jsem zvolil motorový 4 takt od Dolmaru a syn si pochvaluje.Na druhou stranu jsem nedávno u kamaráda vyzkoušel aku Husqvarnu jednoručku a byl jsem nadšen, pro práci na zahradě či menší zpracování dřeva na topení / já nyní spálím 1 -2 prm dřeva v kamínkách k tepelnému čerpadlu/ - velice příjemná práce. Není to na kácení velkých stromů- na to je silnější motorovka nenahraditelná. Ale na práci na a okolo chalupy/baráku se již podle mne tato technika dostala do smyslupného stavu a výkonu, kdy asi i já při dalších náhradách budu o tomto typu pohonu silně uvažovat.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 30.7.2020 11:44

Na strihanie ziveho plota som sa rozhodoval ci elektricku alebo aku. Ide o nejakych 40 m ziveho plota buxusu, co nie je caste strihanie, ale da zabrat. Rozhodol som sa pre acu a ide to na jedno nabitie. Fantasticky vykon z malej baterky a pomerne lahkeho stroja. Ja blazon som uvazoval o elektrickej. Svagor uz takto posekal kabel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.42 (?), 30.7.2020 17:29

chci se zeptat jake nuzky plotove aku by byly dobre na plot z habru o delce 50m pocitam ze bych to postrihal na 5x   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.245 (?), 30.7.2020 21:58

Se Stihl HLA65 a baterií ap300 ořežu 100m 2.5m vysokého habru i s vrškem na jedno nabití.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika