Aku teleskopické nůžky na živý plot - o ničem?



host - 25.2 (?)
15.7.2017 13:58

Nu bylo by vystaráno, pokud by byl výkon aku a el. plotostřihu srovnatelným, a to nikdy není a nemůže být. Soused si myslel, že si pomůže s aku, při letním řezu, i na sílu kolem 4 cm. A to se šeredně zklamal- ten motorek na takovouto sílu opravdu stavěný není, i když má dostatečnou ůdélku" tak se pouze zasekne, ale neustřihne. U elektrické Boschky je výkon motorku trojnásobný a s rozběhem si i stouto sílou poradí.  Aku používám pouze na tvarování. žvejkání větviček se děje většinou vůlí mezi noži nůžek. Nakonec to je známé i u běžných ručních. Může to být i důkazem prasáckého neodborného nabroušení.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 11.7.2017 12:45, zobrazeno: 6401x

Dobrý den,

máme zhruba 35 metrů "zázračného živého plotu". Což o to, roste dobře a bujně a pro jeho zkrocení jsem se rozhodl pořídit GARDENA THS Li-18/42 113 akumulační teleskopické nůžky na plot.

Moje zkušenost je značně negativní, plotostřih nové větvičky žvýká a trápi se s tím (a já taky). V zoufalství jsem vyhrabal elektrický plotostřih (nějaký baubau šunt za pár stovek) a práce byla o 1000% lepší a žací lišta projela živým plotem jak máslem.

Řekl bych, že je to o rychlosti. Protiběžné žací lišty na aku plotostřihu běží ve srovnání s elektrickým žalostně pomalu a má to za efekt ono žvýkání.

Máte někdo podobné zkušenosti? Nebo že bych měl vadný kus GARDENA THS Li-18/42 a ten byl chybně pomalý?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.1 (?), 13.7.2017 1:32
1000% je nadsazené 🤔,ale vpodstatě máte pravdu.Průměrná hodnota kmitů je okolo 3500 jak v benzínu tak el.,(gardena elektr. má 3400)Vaše nůžky mají v plném nabití 2100.Osobně mám trimovací na "fajnovky",ty mají 5500 v benzínu do síly 28mm.Jediné kde vidím důvod ke snížení kmitů je za účelem zvýšení střižné síly (2800 kmitů-až 36mm větve!).S 2100 kmitama jsem se nesetkal, nejspíše je to doménou AKU, pak to může oproti el. žvýkat 😪.Letos jsem to obměňoval, tak to dávám z hlavy, max.mě tam lítá 10% v hodnotách, ale je to vpodstatě tak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.50 (?), 14.7.2017 11:03
Aku nemusi byt problém. Mel jsem klasicke na 230V 600W a ted měli v Lidlu florabest 20V a nevidim podstatny rozdil. Navíc jsou vyrazne lehci a práce snimi komfortnejsi. 50metru Jilmu Habrolistého na jeden zatah a akumulator byl na 1/2 nabiti. Neznam presny vykon toho motoru co je v aku verzi, ale pocitam li 20V x 25A (coz 18650 aku clanky daji) tak jsem cca na 500W.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.1 (?), 14.7.2017 20:29
V tomto případě nejde o výkon, ale počet střihů.Pokud koupíte aku se stejnýma parametrama jako elektrické, tak určitě máte větší bezkabelový komfort, váhu udává baterie, která nemusí být nutně součástí stroje.Ale v tomto konkrétním dotazu kupec koupil nůžky s více jak o 1/3 horšíma parametrama než je průměr a protože to nejsou jeho první a má to s čím srovnat, tak to poznal, poté spokojen nebyl a nebude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 15.7.2017 13:58

Nu bylo by vystaráno, pokud by byl výkon aku a el. plotostřihu srovnatelným, a to nikdy není a nemůže být. Soused si myslel, že si pomůže s aku, při letním řezu, i na sílu kolem 4 cm. A to se šeredně zklamal- ten motorek na takovouto sílu opravdu stavěný není, i když má dostatečnou ůdélku" tak se pouze zasekne, ale neustřihne. U elektrické Boschky je výkon motorku trojnásobný a s rozběhem si i stouto sílou poradí.  Aku používám pouze na tvarování. žvejkání větviček se děje většinou vůlí mezi noži nůžek. Nakonec to je známé i u běžných ručních. Může to být i důkazem prasáckého neodborného nabroušení.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.118 (?), 15.7.2017 10:03

A keď sme pri jednoduchých počtoch.Na 25ampérov pôjde ten stroj tak 3minúty.

  Neviem sa rozhodnúť či sú jednoduché tie počty alebo vy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 15.7.2017 10:24

pocitam li 20V x 25A (coz 18650 aku clanky daji) tak jsem cca na 500W.

Ale nepočítáte jak dlouho. Poohlédněte se po pojmu ampérhodina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.118 (?), 15.7.2017 11:03

Ja som čítal 50m živého plotu na pol nabitia.Ale je možné že vy ste čítal inú diskusiu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.1 (?), 15.7.2017 21:10
Pokud je tu stále řeč o plotostřihu ať už el. či aku, tak mě nesedí ta hodnota 4cm=40mm.No, zkoumat to nebudu, většina těchto modelů má limit 20mm, když hodně tak 28mm.Nejvyšší model motorový u stihlu za 18tis.má limit 36mm.Vpodstatě to jsou mezní hodnoty mezery mezi zuby.Jinak, většina aku udává provozní dobu na jedno nabití 15-30min.,pro někoho málo, pro jiného dost.Řešením delší provozní doby bývá druhá baterie nejlépe ve spojení s rychlonabíječkou, která nebývá běžně v základu, časový rozdíl v nabití oproti obyčejné je i 5h.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika