AKU sekačka - jakou vybrat?



host - 48.179 (?)
26.4.2017 22:31
Konečně mám bližší info k modelu stiga 80V-co se týká nabíjení je překvapivé (konečně),5 Ah baterie nabitá za hodinku a čtvrt, ona totiž další baterie koštuje bezmála 10tis.Další pozitivum je, že u ručního nářadí nemusí být tato 2,5kg baterie zacvaknutá v přístroji, ale může být v ramenním popruhu.Co se týká levnější verze,(48V),jak jsem předpokládal-je to o ceně-další baterie je sice za polovinu (5 Ah,5tis.),ale to dobíjení je třikrát tak delší.O menší kapacitě než 5Ah by jsem zde u 48V ani neuvažoval, práce s max.časem 10-15min. u 2,5 Ah je o ničem.Snad to někomu pomůže ve volbě.U sekačky je baterie 5 Ah s nabíječkou v ceně u obou verzí.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 49.93 (?), 21.4.2017 22:52
Zábavné :Dobrý den, baterii ani nabíječku v nabídce pro tuto sekačku nemáme aktuálně v nabídce a výrobce nám její nákup nenabízí... Chtěl jsem trochu zabrouzdat na rádobyznačky, tak jsem zkusil tu doporučovanou výše (green...,v životě jsem to neslyšel, ale to nevadí, podívat se můžu)srovnatelnou s vikingem a našel jsem tam v diskuzi obchodu tu zábavnou větuTo že si někdo koupí bateriovou sekačku bez baterie a nabíječky je dobrá alternativa-pokud už to doma má, proč to platit znovu.Ale když to nemá s nevšimne si že je to bez baterie, tak aby sebou hodil a vrátil to ve 14-ti denní lhůtě.A kdo ji doma má a potřebuje novou nabíječku nebo baterii, tak se s ní může leda tak fotit.Co je levné, je 2x tak drahé.Aspoň se jeden pobaví ;).Ale tím nikoho neodrazuji!!! Volba je na každém.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.82 (?), 22.4.2017 11:06

Doufám že se nepletu ale viděl jsem od Stihlu nebo do Bosche profi accu sekačku. Nevzhledná, sakra drahá(myslím kolem 60tis v přepočtu) ale výdrž fascinující. Pokud by všechny accu sekačky zvládali to co tahle a upravil se vzhled a cena tak po benzínovce neštěkne pes. S tím Hechtem je to jako s bateriemi. Odsoudíte a nic nevíte. Třeba to, že 2013 jejich motorová sekačka porazila všechny na trhu mimo John Deera a Sabo.Tedy dvou řekněme top výrobců. A baterie? Kde se dneska vyrábí baterie? V Německu? Možná nějaké speciality, ale nejvyspělejší výrobní závody jsou v Číně. A Čemu Hecht rozumí? Právě Číně. To se asi shodneme. Pochybuji, že by si brali jako jedni z prvních na trhu a možná první s takto širokým accu sortimentem nějaké ošizené baterie. Vždyt Čína je levná. Proč by to dělali? Kvuli 2 korunám při ceně sekačky 16000kč? Máte velký přehled, určitě máte velké zkušenosti s accu programem, ale sklouzáváte k rychlým neuváženým usudkům, které Vaše jinak velmi profesionální názory a usudky, zbytečně degradují. Abych neobhajoval Hecht. Je na trhu i jiná značka a obrovským sortimentem Accu a to je Greenworks. jsou to čistí čínani, ale ve vývoji accu zahradní techniky nyní dominují. Pokud Vám nevoní Hecht zkuste se podívat sem. Sekačka s pojezdem 12790Kč + baterie za 3799kč ale ta má jen 2Ah což nic nevydrží takže spíš za 4999Kč 4Ah a za 1799Kč nabíječka. Jste tam jako cca u Stigy za 18200 resp 19400kč s dobrou baterkou a baterii můžete použít ke spoustě příslušenství. Za mne, bych ale do této volby nešel. Abyste neměl pocit, že jsem nasazenej prodejce, tak rovnou říkam, že jsem ze 30% mne platí Stiga z 30% Hecht a z 30% Greenworks zbytek doplácí Stihl a Bosch:-). Pravda to není, ale ušetříme si mnoho zbytečných řádku zde o tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.93 (?), 23.4.2017 21:44
Né, to je v poho, já beru každý názor, co má nějaký základ, i sekačky sleduji přes 20 let, baví mě to a dávám do toho několik desítek tis./rok pokud to je zajímavé a starší pošlu dál, leckdy ještě v záruce.S bateriema máte vpodstatě pravdu, i do tohoto Applu, z kterého píšu je baterie někde z oblasti Číny (a nejen ta).Proto jsem se divil, že v jediném samsungu to vybuchuje a jinde ne, ale to je uz vyřešeno nebylo to baterií samotnou, ale nevhodným umístěním bez chladící mezery.Pokud by jsem šel do uceleného zahradního programu, tak nejlépe mě vychází ta stiga 80V, myslím si, že s tím se dost vytáhli.Na druhou stranu mě láká stihl na pilku, musím to ještě posoudit.Kdo nemá hechta, ten se chechtá.Teta si dostala sekačku hecht od syna a požádala mě, jestli by jsem se o ni nepostaral, stejně jako o minulou(ta byla z mountfieldu, cca 12let, jen výměny oleje, broušení kudly a udržet v čistotě filtr, po odejití pojezdu a korozi šasi to nemělo cenu investovat dále).To jsem si dal!!!Nejdřív ji praskala startovací šňůra, pak začal haprovat motor, pak odešel pojezd a pak to šlo za 1500,- pryč po dvou letech.A už po roce to rezlo! Ať si vyhrává hecht co chce, díky přibuzenstvu víme svý.Výběr sekačky už nechala na mě, a dnes je opět jen u výměny oleje a broušení kudly, navíc má hliníkový šasi, plynulý rozjezd bez cuknutí, měkčenou rukojeť a startování bez cupování.Pěkně se poslouchá pochvala každou návštěvu... :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.93 (?), 23.4.2017 22:00
A to jsem si myslel, že největší shity jsou z mountfieldu, ale tak to není, sem tam něco z koncernových kvalitnějších dílů použijou :).Vyloženě průserový modely jsou jinde, mountfielďáci používají aspoň běžné motory a pojezdy, sice ne TOP modely, spíše naopak, ale jakžtakž funguje to -u sekaček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.122 (?), 24.4.2017 15:20

Koupil jsem v Lidlu Flora Best se záběrem 37cm a 2ks Aku v balení.za 5.990,-.Zatím 1xpoužito.Posekal jsem předzahrádku cca 10m2+malou zahradu za domem cca 130m2.Na jednu baterku.Velmi lehká.Snadná manipulace.Uvidíme jak kvalitní budou baterie.Absolutně čistý provoz a bez kabeláže.Výhoda mezi stromy.Až taková, že ten kabel kolem sebe pořád hledám :-)))Nabíjím ze solárů :-)Takže zatím spokojenost..Pouze fašouni ji mají na Lidl eshopu ještě o 500,- levnější!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.179 (?), 26.4.2017 22:31
Konečně mám bližší info k modelu stiga 80V-co se týká nabíjení je překvapivé (konečně),5 Ah baterie nabitá za hodinku a čtvrt, ona totiž další baterie koštuje bezmála 10tis.Další pozitivum je, že u ručního nářadí nemusí být tato 2,5kg baterie zacvaknutá v přístroji, ale může být v ramenním popruhu.Co se týká levnější verze,(48V),jak jsem předpokládal-je to o ceně-další baterie je sice za polovinu (5 Ah,5tis.),ale to dobíjení je třikrát tak delší.O menší kapacitě než 5Ah by jsem zde u 48V ani neuvažoval, práce s max.časem 10-15min. u 2,5 Ah je o ničem.Snad to někomu pomůže ve volbě.U sekačky je baterie 5 Ah s nabíječkou v ceně u obou verzí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.41 (?), 2.7.2017 23:24

Já se rozhoduju mezi spoustou modelů od Ryobi a Greenworks. Jaké máte kdo zkušenosti s těmito značkami? Jaké by bylo jejich srovnání? Myslím srovnatelné modely s cenou tak do 10 tisíc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.7.2022 20:50

Dobrý den. Nevěděl by někdo, jestli je možné použít baterky Riwall do zařízení značky Parkside (Lidl)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.38 (?), 31.12.2022 23:36

nelze jenom do scheppach nařadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.1.2023 21:48

Už jsem to taky zjistil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika