AKU sekačka - jakou vybrat?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 74.146 (?) 
20.5.2016 20:59

Omyl: Combi 48 S AE

To je ta 80-ti voltová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 212.56 (?), 2.6.2016 20:10
Nevím proč si myslíte, že 80V sekačka bude silná (síla). "vysoké" napětí je podle mě spíše cesta pro výrobce, jak ušetřit na materiálu... Po zkušenostech s 48V PB bych hledal spíše menší napětí, protože je to potom o ceně baterií, ať se jedná o olovo, lion, lifepo4.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.93 (?), 20.4.2017 3:23
Nemyslím si, že nastala doba "aku"v zahradní technice, ač jsem toho fanda.Je to neúměrně drahé vůči výkonu.Když jsem před lety měl první aku-vrtačku, měla slabý krouťák, jedny točky, výdrž práce 20min, nabíjení 6-8h a druhá baterie by stála bezmála tolik, co samotná vrtačka.Jak šel čas, nastal čas výměny, baterie už byly dvě v základu, dvourychlostní,nabíjení se zkrátilo na 1.5h a nechalo se s ní vrtat i do oceli.Další změna a koupě mě posunula tak daleko, že kvalitní dvourychlostní elektrickou vrtačku téměř nepoužívám, neboť akumulátorovka mě vše splňuje-dvě lionky, nabíjení cca 20min, kvalitní samosvírací hlavička se samodotahovacím efektem-neprotočí se ani 13-ka v oceli, velký krouťák, šikovnější na práci-vyvážená, přisvětlovací dioda, opravdu funkční momenťák pro montáž.Časové rozpětí je 15 let.U zahradní techniky je vývoj i u TOP značek na začátku, doufám,že k rovnocennému či použitelnému standartu to nebude trvat oněch 15let :).Už si sice někdo nechal patentovat převratnou technologii baterie, kde si baterie značnou část energie vyrobí sama, ale to nejdříve sežerou automobilky, ty mají ten samý problém.Využití aku v zahradní technice dnes vidím v autonomních sekačkách, kde nejsem přítomen sekání či dobíjení a tím pádem mě časy s tím spojené nijak nebolí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.82 (?), 20.4.2017 8:32

Ano vývoj je na začátku. Ale na trhu jsou modely, které jsou plně funční a je tu mnoho lidí stejně jako u aut, kteří jsou ochotni i za vyšší cenu zístkat výhody, které ostatní začnou využívat až za několik let. Porovnávat nabíjení NICd a nebo Li-on baterií nelze a to samé platí pro výdrž baterií. Li-on jsou až 4x lepší ale také dražší. A náklady na provoz? Nabití baterií podel tarifu 3-9kč a na tu samou plochu potřebujete benzin za 20-30kč. Tedy zjednodušeně náklady na provoz jsou min 4 nižší ve srovnání s benzinovou sekačkou. Samozřejmně nepotřebujete každý rok olej svíčku a filtr a nebo případný servis motoru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 20.4.2017 8:52

ale benzinovu lepsie pocujete :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.93 (?), 20.4.2017 23:25
Ani jsem neměl v úmyslu řešit náklady či kupní cenu takto do detailu, pokud mám být objektivní, tak reálná sekačka za 18tis.+další baterie s nicmoc kapacitou za 5tis.+náklady na dobití a každých 5 let výměna (bez ohledu na počet nabíjecích cyklů) nepoužitelných baterií po 2x5=10tis.=2tis./rok jen na baterie.V benzínu vyjezdím na tu samou plochu 600kč v benzínu/rok (cca 18-20sekacích cyklů, u aku se předpokládá cyklů více).Takto vypadá objektivita :),přesto aku fandím.Byl jsem první v obci kdo měl sekací traktůrek (na 1000m2) a sekání mě od té doby fakt baví.U aku vidím stejný převrat a pozitiva, v tichém chodu, bezstarostnost o palivo či kabel ale je tu stále dost ale... Východisko může být plánování si uceleného aku programu od jedné značky, protože jak lze očekávat zezačátku určitě ke sjednocení baterií nebo alespoň nabíječek nedojde, každý si jde svojí cestou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.93 (?), 20.4.2017 23:52
Ještě musíme připustit dvě negativa pro ty, kteří s bateriema nemají zkušenost-při používání od nabití k vybití klesá výkonnost a léty klesá kapacita.Takže spokojenost či nespokojenost bude pramenit převážně z kvalitních baterií.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.82 (?), 21.4.2017 10:28

Připustil byste i variantu, že nemáte přehled o cenách? Protože pokud vezmu Stigu 80V tak stojí tech vašich 17900kč, ale s baterií a nabíječkou (tedy nikoli 5 tis navíc za baterii), a ještě je tu třeba Hecht, za 15490Kč s 46cm záběrem nebo 16490Kč s záběrem 51cm a 2x40V baterie, obě s nabíječkou a dvěma bateriemi a opravdu bohatou možností, kde stejnou baterii použít(pila, křovinořez, provdušnovač, napočítal jsem 11 produktu a jeden navíc multifunkčí) Všechny tyto sekačky jsou s pojezdem. O životnosti baterie je to spekulace, protože Li-on baterie jak je zná většina z nás z mobilních telefonu, kde dostávají ještě více zabrat, vydrží i déle a nemají podobné vlastnosti jako lead acid baterie nebo olověné a le ty se již nesmí v EU prodávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.93 (?), 21.4.2017 21:19
:),ale já měl na mysli právě tuto stigu jako vhodnou alternativu za oněch 18tis.,jen jsem nechtěl uvádět značku s vím, že je v ceně baterie i nabíječka :),jen jsem si spletl cenu další baterie, není to 5000,- ale 10 000,-.takže výpočty se zdvojnásobují :(.Dále jsem uvedl, že baterie odchází odchází ať prodělá 50 nebo 500 cyklů nabití, mám letité zkušenosti s bateriovým programem, začínalo to niklocadmiovkama přes metalhydridky až po lionky-lipolky.Kvalitní nabíječka je základ, ale kvalitní články nutnost.Dále jsem uvedl, že na mojí plochu by jsem potřeboval dvě baterie, pokud to nechci sekat dva dny, tuším,že u stigy mají výpočet 900 m2 na nabití, což by nebylo málo, nevyšlo by mě to i tak, ale pochybuji, že to dokáže někdo uskutečnit, slovíčko až je kouzelné.Jinak jsem totéž psal o dalším využití, pokud někdo uvažuje o dalších produktech, je dobré si zvolit značku, i stiga má dvě voltáže (40 a 80) a rozdílnou nabídku nářadí mezi nima.Nejsem dobrodruh aby jsem kupoval bateriový hecht, neumí ani kvalitní motorovou sekačku, tak to bude mít tak jako tak osekaný v kvalitě článků, tam se vždy tlačila cena a né kvalita s to mě nezajímá, rád si připlatím na kvalitní výrobek, aby jsem měl z něj radost, ale o jiných TOP značkách se bavit dá.Např. Stihl se zdá, že se pouští v tomto segmentu do hlubokých vod, tam se dají též očekávat slušné výsledky (na sekačky nikdy nebyl, tam to bylo pod zn.Viking, nevím jak to s nima koulí dnes, ale to ostatní může být zajímavé).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.93 (?), 21.4.2017 21:30
U životnosti baterie souhlasím s tou spekulací, hodnotit se musí každá značka zvlášť,5 let je průměr.Vydržela mi baterie 1rok, nebo kvalitní japonský i 9let, ale bylo to dost o ceně.Až čas ukáže, co kdo použil.Ona totiž zpravidla na výrobek je záruka 2-5let, ale na baterii bývá zpravidla jen 6měsíců :(.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika