AKU sekačka - jakou vybrat?



host - 0.12 (?)
28.5.2015 16:06

Těžko cokoli hodnotit. Sekačka se zatím neprodává. Parametrově OK. Není jasné zda k ní budou další výrobky se stejnou baterkou, možné to je protože je to novinka a je květen 2015. Třeba se za nějaký měsíc objeví další příslušenství. Jsou tu i jiné značky s pojezdem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 57.78 (?), 21.2.2015 18:05

Jsem zvyklý na rotační, někdy se mi stane že nestihnu včas posekat a to bych pak už vřetenovkou nedal... A navíc výběr Aku vřetenovek je ještě menší než aku rotačních.

jaho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.3 (?), 28.6.2015 8:03

Před 5 lety jsem si koupil Ryobi RLM 4852 L s pojezdem. Mám zahradu cca 500m2. Na internetu psali v diskuzích že dokáže posekat až 2000m2, říkám si -super-budu mít rezervu. posekat 500m2?--to ani náhodou. Nedokázala to posekat na 1 zátah. Moje strategie byla ta, že po 2 letech koupím nové baterie a ty staré dám do UPS. počítal jsem tak do 3 tisíc že se vejdu. (za novou baterii chtějí 8000kč??) Zkoušel jsem to a fungovalo to v UPS velmi dobře!!. V sekačce ovšem nikoliv. Další problém byl ten, že tam jsou zcela speciální akumulátory 2 do serie zapojené 24v/10ah, které snad v evropě a ani u výrobce nenajdete. Nějaká speciálka pro Ryobi. Nakonec jsem sehnal možnost koupi těchto akumulátorů, ale musel bych koupit 300ks, tedy asi celou paletu. Jinak si myslím, že sekačka sekala s pojezdem docela obstojně, těch 5-10cm posekala, jinak sekat na 2x. Když bych šel znovu do aku sekačky- tak jedině s tím, že bych uvažoval o elektrokole a používat tu baterii na elektrokolo. Sekání je příjemné, nic neřve. Myslím si, že se aku sekačky moc neprodávají, protože mi nikdo nebyl schopen řádně poradit a s náhradníma dílama to bude asi hodně špatné. Zatím tedy nic neodešlo až na ty něšťastné baterie. Koš naplní vrchovatě. A hlavně. rady dle návodů a parametrů jsou k ničemu. 

baterie
baterie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.79 (?), 14.7.2015 15:20

Prečo sa nedali zohnať tie baterky, nerozumiem?

24v/10ah sa používajú dosť bežne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.56 (?), 2.6.2016 19:49

Tak to mi tedy někdo hoĎte odkaz na ty baterie 24V/10Ah.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.224 (?), 28.5.2015 7:59

Prosím, jaké mate obecně zkušenosti se svou akumulátorovou sekackou? Zná někdo konkrétně model Stiga Combi 40 AE - bateriová? Láká mě ten pojezd. Nebo se mám raději zaměřit na sekačky se dvěma akumulátory, nebo na vřetenové aku sekačky?

Máme trávník asi 500 m2, velmi členitý terén v mírném svahu.

Ze šňůry už mi začíná hrabat a při svých 50 kg benzinovou sekacku ani s pojezdem nezvladam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.12 (?), 28.5.2015 10:12

Stiga Combi 40EA nemá pojezd. Baterka vypadá dobře a určitě tam nebude špatná, 4,4Ah je super. Nedivil bych se, že tam bude Samsung nebo druhý typ kvalitní je Lisheng. Podle paramatrů vypadá tady dobře. Podíval bych se na tlouštku plastů to může být jediné slabší místo této sekačky a také typ nabíječky. Dvě baterky jsou výhoda, lze sekat většinou jen s jednou zapojenou a druhou v nabíječce. Nevýhoda je, že se druhá baterie nestačí 100% nabít stejně rychle jako se vybíjí první. Na druhou stranu se alespon částečně dobít stačí a pokud Vám k chybí pár metrů je to výhoda. Pojezd a bateriová sekačka je skvělá kombinace. Také bych to kombinoval s tím zda nepotřebuji jiný výrobek kam by se tato baterka nebo baterky hodily a zda jej daná značka nabízí. Možná bych se ještě jednou podíval co je na trhu. Stiga např nabízí i bateriovou pilu, ale jen na některých trzích a není jasná kompaktibilita s baterií z této sekačky což je škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.224 (?), 28.5.2015 11:38

Máte pravdu, je bez pojezdu - v tom odkaze je popis špatně srozumitelný. Aku s pojezdem jsem našla jen HECHT 5040 - akumulátorová sekačka s pojezdem, co si o ní myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.12 (?), 28.5.2015 16:06

Těžko cokoli hodnotit. Sekačka se zatím neprodává. Parametrově OK. Není jasné zda k ní budou další výrobky se stejnou baterkou, možné to je protože je to novinka a je květen 2015. Třeba se za nějaký měsíc objeví další příslušenství. Jsou tu i jiné značky s pojezdem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.32 (?), 30.6.2015 15:41

Dobrý den, mohu jen protvrdit, že se chystají další produkty HECHT do kterých bude akumulátor ze sekačky pasovat. Například sněhová fréza, fukar listí a další. Pak se dá buď ušetřit tím, že se k sekačkce dokoupí stroje bez akumulátoru, nebo se mohou zakoupit včetně akumulátoru a ten pak používat v sekačcejako záložní, čímž se dá zvýšit posečená plocha na jedno nabití. Mám vyzkoušeno, žese dvěma plně nabitými akumulátory sekačka poseká 800 m2, i kdyžje uváděno v manuálu, že maximální plocha na jedno nabití je jen 500 m2. Pokud by se tedy dokoupilo další zařízení s dalším akumulátorem, nebyl by problém sekat s přehledem prlochu 1000 m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.78 (?), 30.5.2015 17:47

Osobně si myslím, že pojezd u AKU sekačky je zbytečný (ani jsem jej nikde neviděl). Sekačka je lehká a pojezd je potom jen zbytečná komplikace možné poruchy a problémů u členitých partií, kde je nutné jej často vypínat.
jaho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika