Agzat - vysoké otáčky nespadajú



host - 218.101 (?)
19.8.2014 9:46

Dobrý den, na hřídelce klapky je naražený pružný kolík, zkontrolujte, jestli není opotřebený, nebo jestli není od tohoto kolíku vysekaná drážka v dorazu na karburátoru.Možná bude problém v regulátoru otáček. Opotřebený doraz na karburátoru je neopravitelný, tzn. výměna celého karburátoru. Mám ten samý problém, budu muset měnit celý karburátor, problém mám právě v tom dorazu. S pozdravem M.H.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 250.72 (?), 12.8.2014 20:02, zobrazeno: 23466x

ahoj. máme agzat motor PA100. problém je ten, že sa nedá naštelovať. bol u nás aj majster. nastavil pekne volnobeh, dalo sa zaradiť. no ak pridal plyn a následne ubral na minimum, otáčky boli príliš vysoké ešte veeelmi dlho. a potom po nejakej dobe to kleslo na nastavený volnobeh. majster povedal že bude zlý karburátor, že to bude kdesi ťahať falošný vzduch. lenže som zisitl že na tých oskách karburátoru nieje žiadna vôla ako na vybehaných, povedal by som že je skoro ako nový. čo myslíte, ke môže byť chyba? ďakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.101 (?), 19.8.2014 9:46

Dobrý den, na hřídelce klapky je naražený pružný kolík, zkontrolujte, jestli není opotřebený, nebo jestli není od tohoto kolíku vysekaná drážka v dorazu na karburátoru.Možná bude problém v regulátoru otáček. Opotřebený doraz na karburátoru je neopravitelný, tzn. výměna celého karburátoru. Mám ten samý problém, budu muset měnit celý karburátor, problém mám právě v tom dorazu. S pozdravem M.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.72 (?), 23.8.2014 20:50

Zdravím. odpisujem trošku neskôr, ale nevadí. hneď na druhý deň sme problém vyriešili. mal som kúpený nový karburátor a ten vyriešil tento problém. zrejme to fakt salo popod tú osku plynu. po výmene karburátoru je všetko v poriadku. otáčky spadnú okamžite po ubratí plynu. skúsený servisák mi povedal že skôr sa vyderie tá mozadzná oska ako to púzdro s hliníkovej zliatiny. takže najprv by som vyskúšal novú osku, nieje vôbec drahá. ak to pomôže. ušetríte na novom karburátore. ak nie tak potom nový karburátor. takže tak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.114 (?), 5.9.2014 17:09

Mal som podobny broblem zo skrtiacou klapkou karburatora... ta sa casom opotrebovala a neakym zahadnym sposobom sa spodna hrana miniaturne deformovala a zasekavala sa o stenu karburatora co sposobovalo vysoke otacky po ubrati plynu na volnobeh... jednoducha vymena precistenie a opetovne nastavenie karburatora cely problem vyriesilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.72 (?), 6.9.2014 19:51

no problém s otáčkami sa vrátil znovu po používaní traktora, lenže tentoraz je to zapríčinené vadnými guferami na kluke. to som zistil keď som dal dole motor z rotavátoru a v spojke bolo trochu oleja a okolo nej tiež. potom zasa po pridaní plynu a pustení opät otáčky držali hore. a dokonca aj motor zhasne pri úplnom ubraní plynu po chvíli. takže výmena gufier ma neminie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.15 (?), 26.6.2017 19:46
No to mate vadny troska ten karburator.ale da sa stym vybabrat aj doma.a dokonca uplne zadarmo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.43 (?), 9.10.2017 20:59

Jde to seřidit, karburátor zpravidla není vadný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika