4 X 4 proti malotraktoru



host - 7.146 (?)
4.1.2009 11:16

Za 80 000 kč máte krásný malotraktor tz-4k-14 nebo horší traktor s kterým uděláte vše. A nepotřebuji nic vymýšlet. Neoběvujte to co je oběvené!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 24.183 (?), 3.1.2009 15:14

Jsem rád, že orání autem snad už není ve hře .  Ale na pozemek takové velikosti je VARI slabé, ideální by byl dvouosý traktůrek. Teď by snad mohlo být všude dost levných vraků, vhodných pro tento účel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.158 (?), 3.1.2009 20:26

Uvažování o vraku je chrakteristické pro český i moravský živel. Ale vážněji - doporučuji a podporuji vlastní zkušeností pořízení užitkové čtyřkolky 4x4. Myslím ATV - žádné autíčka. Čtyřkolka umí v lese skoro všechno, na políčku si s ní hravě poradíte a ještě si užijete. Nepíšete jaké nářadí chcete používat; vězte, že ATV utáhne pluh, vláčí, vyorává, tahá sekačku, stahuje a vyváží dřevo atd. Zkuste stránky o ATV nebo quad. Peníze? Když se chce všechno jde. Hodně zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 23.43 (?), 3.1.2009 22:14

znám dost lidí, co vlastní nějakou tu vari sestavu, ale políčko si nechávají poorat od nějakého místního domorodce se zetorem.  koupit si vlastního traktora vyjde v dnešní době na pár korun (na pětinu ceny nějakého atv) ale problém je s garážováním popřípadě hlídáním opuštěného traktoru. kupte 4x4 a orat si nechejte od někoho místního. proč vlatně musíte orat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 3.1.2009 22:46

Já si myslím to samé co Jiří... Kupte si nějaký teréŇák,, hlavně né moc nový samá elektronika to se podělá a máte auto na měsíc v tahu-zkušenost mého kámoše s úplně novým teréňákem za 600 000.Koupil ho dva měsíce dobrý pak se mu tam něco podělalo v elektrice okolo klimatizace a baterie, nikde nemohli přjít na to co tomu je a apk zjistili že vyhořeli nějaké pojistky které jsou zkryty pod baterií, a za všechny testy aby zjistil co tomu je dal 8 tisíc, já za mojí vitaru dal 80 000 a jezdím už 4 roky bez problémů... Kupte terénáka nechte si to zorat a na další práce okolo brambor si pořídíte nějaké malé VARI, k tomu vozík a máte vše potřebné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.146 (?), 4.1.2009 11:16

Za 80 000 kč máte krásný malotraktor tz-4k-14 nebo horší traktor s kterým uděláte vše. A nepotřebuji nic vymýšlet. Neoběvujte to co je oběvené!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 4.1.2009 18:06

Mám Vitarku 4x4  je to stroj, ale traktoru se nevyrovná...

Moje Vitarka
Moje Vitarka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 4.1.2009 21:13

Jéé, mám tu samou akorát v jiné barvě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 5.1.2009 22:30

tak to je fain- a taky ti žere víc oleje, jak benzínu, jako mně??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 5.1.2009 18:35

4kolka je sice lepší řešení než terénní auto, ale pro zemědělské práce je třeba stroj nejenom silný, ale také se správným rozchodem kol, aby se mohlo do řádků brambor při hrobkování, do vinohradu,...

Teď mě tak napadá, jak se asi uchladí takový teréńák ve 35stupňovém hicu při sekání 2 hektarové louky... tedy pokud se někomu podaří na něj naroubovat sekačku, případně obracák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.252 (?), 10.6.2009 7:40

Já jsem šel cestou ATV, ale potřebuji trávu jen mulčovat a odklízet sníh.

Trávu na seno z větší plochy, navíc s polními pracemi bych určitě svěřil traktoru. Univerzálnost je jistě lákavá, ale nakonec problémová.

Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika