Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja som si to sám preskákal,... ak som sekal príliš neskoro a dlhú trávu a s nenabrúseným nožom, síce tráva nezožltla, ale uschýňali konce lístkov a nebolo to pekné.

Teraz ostrím nože pred každým kosením a nikdy nenechám trávu príliš prerásť. Stroj ani nepribrzdí otáčky. Iba ak idem veľmi nízko a to je skoro na jar a na jeseň, ku konci sezóny. Neostrím klasicky brúskou. Nôž je z mäkkej zliatiny a stačí na to dobrý pilník. Dobre pritlačím, potiahnem pár krát v smere ostria a nôž je tak ostrý, že sa bojím ostria dotknúť. Ani netreba snímať nôž zo stroja. Pár lístkov trávy som si raz po kosení skontroloval a môžem potvrdiť, ze sú veľmi šetrne odseknuté. Iste to nie je ako strih z vretenovky, ale dosť dobré na to, aby nebolo poznať, že tráva sekaním nejak utrpela. Dosť dobré aj na to, aby som zostal pri tomto type kosačky a nešiel do investície do vretenovky.

Verte, že po tom jednom kosení aj bez toho, aby ste natrafili na kameň sú nože dosť otupené. Nestačí brúsiť len pár krát za sezónu, najlepšie pred každým kosením... stačí krátko 1 min.

Vretenovku možno raz kúpim ako doplnok na občasné mulčovanie plôch trávnika. Klasická kosačka ale zostane. Osvedčila sa na spadané lístie na jeseň. Niektoré plochy mám pravidelne s popadanými listami z vŕb na dvoch miestach. Neviem, či by si s tým vretenovka poradila tak, aby to nerozhádzalo nastavenie nožov a aby dobre strihla listy trávy, ak sa jej tam pripletú listy či suché jemné konáriky spadané zo stromu. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika