2-takt vs. 4-takt



host - 134.105 (?)
20.6.2010 14:43

Jak už zde mnozí psali, srovnávat 2 - takt se 4 - taktem sice jde, ale ne v traktoru a křovinořezu. 2 - tak se používá ve strojích, kde hrozí naklonění. Tedy právěv křoviňáku, s kterým se často pracuje ve svahu. Díky stavbě takového motoru, dokáže bezproblémů mazat. 4 - takt má obecně trochu větší problém s mazáním při naklánění, ale jde to ošéfovat. Proto se i mezi křovinořezy objevují 4-takty. Ty by měly mít obecně tižší a kultivovanější chod. Také spaliny by měly být čistší, protože se na mazání nepoužívá olej v palivu. Mám nasečeno desítky hodin se Stihlem, který je dvoutakt. Také jsem několikrát sekl s Hodnou, která je čtyřtakt. Musím říct, že Honda byla jen o trochu tišší, ale zato taková nějaká pomalá. Výkon jí nělze upřít, ale nemá tu výbušnost dvoutaktu ve Stihlu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 59.190 (?), 20.6.2010 10:00, zobrazeno: 21887x

Dobrý den

Včera jsem sekl křovinořezem Hecht 143 pomocí struny trávu a spotřeboval jsem asi 1L benzínu. Posečená plocha tak 300m2 Motor je 2takt o výkonu 1,4kW.

Soused, co má zahradní traktor Jardman spotřebuje 1,5L/hod a poseče 4x větší kus.

Jde mi o to, že nám v obchodě nabízeli 4-takt, ale o výkonu pouze 0,7kW.

Má otázka zní: Je 4takt 0,7kW výkonnější než 2takt 1,4kW? Jak je to se spotřebou benzínu? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 20.6.2010 10:17

Se 4taktem zkušenosti nemám, to poradí lépe jiní. Jen Ti poradím, že porovnáváš neporovnatelné - křovák a traktor. Navíc, ve 4T křovácích a pilách se stejně "topí" směsí s olejem. Ten 4takt by Ti spotřebu snížil, ale asi ne tak, jak čekáš. Když se Ti líbí jeho spotřeba, pořiď si traktor  Navícpozor, sousedi občas o spotřebě mluví jako rybáři o úlovcích.

Každopádně, pokud se rozhodneš pro ten 4T, kup jej od značky stihl, dolmar nebo jiné Ačkové. Jde o to, že 4T v křovácích se nedělá dlouho a číňani to nemaji zmáklý. Byť jsem zastáncem hechtu na hobby použití, 4T bych se od nich bál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.31 (?), 20.6.2010 14:02

Směsí benzínu s olejem se topí pouze ve 4mixu od stihlu. Ostatní např. honda nebo mitsubishi mají odďelené mazání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.218 (?), 20.6.2010 10:24

No srovnávat traktor s křoviňákem je trochu jako jablka s hruškama. Křoviňákem to jde vždy oproti traktoru hůře.V tom vám výkony motorů moc nepomůžou.I kdyby jste měl stejně výkonný motor jako váš soused, vyjdete v tom jako poražený. Poud jde o ta čísla 0,7kW je stále méně než 1,4kW. Čtyřtakty jsou jednoznačně lepší /ale dražší/ než dvoutakty.Jsou tišší a mají rovnoměrnější chod.A nemusíte přidávat smozřejmě olej do paliva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 20.6.2010 13:16

Uvědomte si taky, že struna má daleko největší odpor řezu ze všech nástrojů. Spousta uživatelů seká strunou velké rovné plochy, ale na to struna určená není. Kdybyste sekl nožem, spotřeba by byla dalko menší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.240 (?), 20.6.2010 13:20
Ctyrtakt nemusite tak vytacet a spotrebou se dostanete na 2/3 az polovinu o proti dvoutaktu. Doporucim vam motor Honda GX35. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 114.123 (?), 20.6.2010 13:36

Tu by som nesúhlasil.Je pravda že 4-takt má vrchol krútiaceho momentu podstatne nižšie, ale pri kosení strunou nám treba vysoká obvodová rýchlosť na konci lanka, čiže krútiť musím aj tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 118.44 (?), 20.6.2010 14:13
Jestli myslíte strunu u křovináku tam má výrobce možnost rychlost ještě upravit převodem v úhlové hlavě.Tzn motor může točit méně ale obvodová rychlost bude stejná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pablito47 - (31) - 148.36 (?), 20.6.2010 14:30
Mohli by ste prosim uverejnit presny typ zahradneho traktora yard-man?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.105 (?), 20.6.2010 14:43

Jak už zde mnozí psali, srovnávat 2 - takt se 4 - taktem sice jde, ale ne v traktoru a křovinořezu. 2 - tak se používá ve strojích, kde hrozí naklonění. Tedy právěv křoviňáku, s kterým se často pracuje ve svahu. Díky stavbě takového motoru, dokáže bezproblémů mazat. 4 - takt má obecně trochu větší problém s mazáním při naklánění, ale jde to ošéfovat. Proto se i mezi křovinořezy objevují 4-takty. Ty by měly mít obecně tižší a kultivovanější chod. Také spaliny by měly být čistší, protože se na mazání nepoužívá olej v palivu. Mám nasečeno desítky hodin se Stihlem, který je dvoutakt. Také jsem několikrát sekl s Hodnou, která je čtyřtakt. Musím říct, že Honda byla jen o trochu tišší, ale zato taková nějaká pomalá. Výkon jí nělze upřít, ale nemá tu výbušnost dvoutaktu ve Stihlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika