Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím, mám ji už nějaký ten pátek (cca 4 roky). A měl jsem na ní zatím 3 závady. První se projevila hned po 2 měsících. Šlo o to, že tato sekačka nemá hnací hřídel kol (stejně jako kola) uloženu v ložiscích, ale jen v pouzdrech. No a pouzdra se kterými jsem sekačku koupil byly z materiálu, který nehodlám dále komentovat - prostě se omačkala (obrovská vůle hřídele). Důsledkem toho bylo, že hnací pastorek nepřiléhal dostatečně přesně na ozubené kolo nalisované na hnaném kole a pohon přeskakoval přes zuby. Další závadou bylo vylomení jednoho ze zubů na hnaném kole (cca do 1 roku) - dost možná to bylo následkem první závady. No a zatím poslední závada se projevila loni. "Nalomilo" se mi zadní kolo. Kola jsou uchycena na poměrně dlouhých šroubech, které slouží jako osa a vnitřní část kola je plastový výlisek s několika plastovými výztuhami. A mi se ta vnitřní část kola nalomila - prostě praskla a tím pádem mělo kolo opět velkou vůli a pohon začal přeskakovat. První závadu opravili v rámci záruky, s tím že sami přiznali, že tam s tou sekačkou byl prakticky každý nový majitel a ta primární pouzdra nestála za nic. Po opravě se závada již neopakovala. Další dvě závady znamenaly koupi celého nového kola (1 ks cca 700 Kč). Na závěr bych chtěl ale podotknout, že terén (zahrada kolem horské chalupy) na kterém se sekačkou sekám, si dovolím nazvat extrémní (je dosti hrbolatý a chvílemi s velkými sklony, někdy se mám problém stabilně udržet na nohou), takže moje 2. a 3. závada by se při normálním sečení asi vůbec neprojevila. Co se týče samotného sečení, tak ADS je bezkonkurenční systém pojezdu a sekačka zvládne posekat i 30 cm trávu na výšku 3,5 cm, jen se u toho někdy přicpe (vzhledem k charakteru terénu a výšce trávy kosím vždy jen na boční výhoz). Myslím si, že v době, kdy jsem ji kupoval to byla dobrá volba, dnes bych asi volil něco jiného (uložení kol a hnací hřídele v ložiscích, centrální nastavení výšky sečení, katalyzátor, rozvod OHV,...).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika