Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den. 4/2010 jsem chtěl koupit rider Jonsered 2216FR 4x4.(stejné jako HQ jen v jiné barvě).Byl jsem 100% rozhodnut pro Jonsered. Nakonec jsem se ale rozhodnul, že si nechám na zahradě předvéct jak Jonsered tak Stigu. KAŽDÉMU PŘED KOUPÍ DOPORUČUJI DÁT PÁR STOVEK ZA PŘEDVEDENÍ A OSOBNÍ ODZKOUŠENÍ NA MÍSTĚ, KDE BUDE RIDER POUŽÍVAT. V PŘÍPADĚ TAKOVÉTO INVESTICE SE TO VYPLATÍ!!! Po předvední jsem změnil názor a koupi Stigu Park Power 20 4x4 s motorem Vanguard. Proč? Původní obavy s nestabilitou Stigy byly velký omyl.Je perfektně stabilní a to i přes vyšší posez.Jen si musíte zvyknout na ten pocit, že se to brzy převrátí. Je to ale jen počáteční cca 10min. dlouhý pocit. Sedadlo je pohodlné.Seču i dost velké náklony. Pro lepší pocit a stabilitu se stačí nahnout proti svahu.Kdyby jste viděli co s ní zvládnu, tak by vám vypadly oči z důlků.Jinak k výbavě: posilovač řízení nepotřebujete - jde zatáčet snadno. Kolébkový pedál je o zvyku a po 2hodinách sečení prostě super. Absence páky na ladění výšky sečení z místa řidiče - zbytečnost. Nastavím výšku před sečením a pak jedu a když se natáhnu, tak výšku nastavím i ze sedadla(neodlehčovat sedadlo při spuštěném sečení - pojistka vypnutí motoru)Měřím 187cm.Když mám přejet krtinec, tak buď zpomalím a ochraným rámem před lištou ho rozhrne a nebo jemně přizvednu nožním pedálem na zvedání sečení. Hydraulické zvedání sečení je zbytečné. Pedál sešlápne i moje 73-letá babička. Světlá výška je pro standardní zahrady perfektní. Nižší(HQ)snad jen na golfové hřiště! Zatáčení u Stigy v středovém kloubu je pohádkové. Nemusíte si hlídat zadek a obzvláště oceníte při sečení těsně kolem plotu a pak zatočení v rohu. S HQ by jste mohli dělat plot nový. Nechápu, jak někdo může říct, že HQ je "hravější". Kdo si chce hrát, tak ať si koupí něco levnějšího v hračkářství. Stiga je o praktičnosti. Další výhoda je počítadlo motohodin. Vidíte, kolik už máte na motoru "naběháno". Co se týče světla, tak to mě také mile překvapilo. Opravdu je funkční a seču i v noci(do 22:00 :)) Zavěšení sečení nebo jiného nástroje není problém. Do 30 sec.to je zvedlé do servisní polohy 90°.Hluk motoru je u Stigy také menší než u zmíněného zkoušeného Jonseredu(HQ). Pohon 4x4 nemá chybu. Mám členitou zahradu se stromy, cca10.000m2 ve svahu. I na vlhké trávě vždy seče a jede. Motor s 20-ti koňmi - Vanguard. Bez komentáře. 11/2010 jsem koupil nástroj sněhovou frézu. Měl jsem možnost odhazovat pouze prašan, ale ten to háže až 15m.Sněhové řetězy budete potřebovat snad jen na mokrém sněhu. Takže dost vychvalování. Každý si musíte zkusit a rozhodnout se sám. Já mám Stigu Park Power 20 s třínožovou žací lištou 110cm a rozhodně bych neměnil. Se sečením jsem pořídil za 147.000,-po slevě. Je to "oholený" model s Vanguardem, Ale v jednoduchosti je síla

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika