Proč keříčkové fazole málo plodí



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 144.134 (?)
27.2.2012 15:22

Predvlani som mal solídnu úrodu- zelených ale hlavne žltých luskov. Vlani to nestálo za nič. Pritom vysievam vždy F1 z obchodu. Asi záleží na vývoji počasia v danej sezóne. Nakrájané lusky podusené na cibuľke a s vajíčkom pripomínajú trochu dusené hríby s vajcom. Je to skvelá večera! cheeky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 251.161 (?), 23.2.2012 12:06, zobrazeno: 11265x

Léta pěstuji keříčkové fazole na lusky.Sklízel jsem z jednoho záhonu za sezonu košíky lusků. Ač obměňuji sazení na jiné záhony, v posledních letech je sklizeň velmi slabá. Totéž se mi stalo před lety s hlávkovým salátem. Hnojím kompostem. Semena kupuji každý rok nová v prodejně zahradkař. Jedná se o oblast Zlín.Nevím jestli jsou poslední roky pro toto pěstování špatné nebo čím tuto situaci zlepšit. Rudolf

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.4 (?), 23.2.2012 12:57

kupte několik druhů a porovnejte-jestli nekupujete degenerované fazolky a navíc se opylováním prokříží a můžete si na další rok fazolky odpěstovat sám, Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 144.134 (?), 27.2.2012 15:22

Predvlani som mal solídnu úrodu- zelených ale hlavne žltých luskov. Vlani to nestálo za nič. Pritom vysievam vždy F1 z obchodu. Asi záleží na vývoji počasia v danej sezóne. Nakrájané lusky podusené na cibuľke a s vajíčkom pripomínajú trochu dusené hríby s vajcom. Je to skvelá večera! cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.163 (?), 28.5.2012 7:53

Zajímalo by mě, jakou fazoli F1 vyséváte. V sortimentu keřových ani pnoucích fazolí jsem nenašla žádný hybrid. Máte snad na Slovensku nějakou specialitu? Prosím o její název. Děkuji Vlasta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.163 (?), 7.5.2012 13:39

Myslím, že záleží na odrůdě, ale hlavně fazolka v dobětvorby lusků potřebuje hodně vody jinak zasychají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika