Špenát a kopřivy - zkuste to



host - 176.71 (?) 
22.4.2009 8:36, zobrazeno: 8485x

Kdo máte rádi špenát, vypravte se teď na kopřivy. Otrhejte několik vrchních lístků i se stonkem - tak třeba 10 cm, přidejte na dno hrnce trošku vody, spařte a malinko nechte přejít varem (aby se zachovala barva a nezhnědlo to), trosku vody odlejte a umixujte. Přidávám pak celý rok ke koupenému (není vždycky na zahradě) špenátu tak asi čtvrtinu až třetinu těchto zmrazených kopřiv. Dodá úžasnou barvu a zajímavou chuť. A je to zdravé. Dobrou chuť. D

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 174.166 (?), 23.4.2009 0:15

Je to opravdu dobré, až na to, že těch kopřiv musí být na jeden oběd pořádná hromada. Přidávám i listy medvědího česneku a někdy taky bršlici - trhá se rozhodně líp než kopřivy. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.179 (?), 23.4.2009 5:51

S tím medvědím česnekem to je dobrá kombinace, ale ta bršlice alias "kozí noha" je voňavé překvapení, o kterém mně není nic víc známo.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 98.74 (?), 20.5.2009 12:28

Jako moje maminka i já dělám špenát z kopřiv - jen ze samotných.Spařím, posekám na prkénku sekáčkem a přemelu na masovém mlýnku-dírky asi 5mm.,sousedka seká drobně a ani nemele.V kelímkách zamrazím dávku na oběd, mám na další dlouhé období.Zpracuji jich plný koš - konec května je už nejvyšší čas.Vynikající, chutné,zdravé - nepoznáte z čeho je!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 98.74 (?), 20.5.2009 12:30

Posekat se musí, nenabalují se vlákna na mlýnek - pochutnáte si a omládnete!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 98.74 (?), 20.5.2009 13:31

Zdravý bramborový salát. Místo brambor dáme zeleninu, místo majonézy jogurt. Ale pak už to není to původní jídlo. Buď budu mlsný a pak musím počítat s tím, že to neošidím, nebo se chci pást a pak se pasu a myslím, že se pasu zdravě.

Občas taky spolknu lístek kopřivy, ale že bych po tom nějak šílel, to ne.

Jak říkala jedna paní: " To víte, Ítálíje je Ítálíje".  A špenát je špenát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika