Problém s Rebarborou



host - 148.5 (?)
16.5.2020 7:40

Stejně tak jsem já včera koukala na,,rebarboru po babičce"wink které mi mamka dala odkopek, protože několik pokusů o vysetí kupovaných semen selhalo. A jak tak koukám jsem si uvědomila, že je zelená. Celá a úplně. Schválně jsem koukala i po rebarborách ve vesnici a všichni máme jen zelené. A všude na koláče ukazují červenéindecision Tak jsem přemýšlela, jestli my to máme nějakou planou...? Hodně zahrad rebarboru má, pamatuju od dětství, v duchu hesla,,kdo nemá rebarboru, jako by nebyl", ale nikdo z toho nic nedělal, alespoň ti spoluobčané, co jsem se jich ptala. Móda koláčů sem přišla až tak před 10-15lety. Konvalinka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Petersak - (29) - 220.38 (?), 4.7.2017 23:26, zobrazeno: 4507x

Zdravím, mám taký problém s rebarbourou, že sa jej veľmi nechce vyfarbovať. Mám 2 rastlinky zo semien a stopky sú stále zelené a červené sú len konce pri pôde. Pritom materská rastlina ich mala krásne červené. Dá sa niečim podporiť vyfarbovanie stoniek? Zelené nie sú veľmi chutné ani lákavé. Alebo si mám zaobstarať rebarboru z iného zdroja, lebo sa nejako skrížila?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.116 (?), 4.7.2017 23:50

Moje rebarbora má stonky také červené jen na kousku u půdy. Ale vždyť stonky stejně před konzumací oloupete tak, že je jen zelená...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.237 (?), 5.7.2017 14:45

Je to odrůdou. Odrůdové rebarbory mají dle mých zkušeností řapíky také mohutnější než no name rostliny po babičkách.

Ze 6 odrůd, které pěstuju, mi nejčervenější zatím přijde Holsteiner Blut.

Na fotu je první sklizeň v půlce dubna (odrůda Red Champagne). Nyní jsou řapíky výrazně delší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.237 (?), 5.7.2017 14:47

Tak ještě foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tygr - (9) - 181.231 (?), 16.5.2020 2:02

Kde se dá odrůda Holsteiner koupit?

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.5 (?), 16.5.2020 7:40

Stejně tak jsem já včera koukala na,,rebarboru po babičce"wink které mi mamka dala odkopek, protože několik pokusů o vysetí kupovaných semen selhalo. A jak tak koukám jsem si uvědomila, že je zelená. Celá a úplně. Schválně jsem koukala i po rebarborách ve vesnici a všichni máme jen zelené. A všude na koláče ukazují červenéindecision Tak jsem přemýšlela, jestli my to máme nějakou planou...? Hodně zahrad rebarboru má, pamatuju od dětství, v duchu hesla,,kdo nemá rebarboru, jako by nebyl", ale nikdo z toho nic nedělal, alespoň ti spoluobčané, co jsem se jich ptala. Móda koláčů sem přišla až tak před 10-15lety. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.182 (?), 16.5.2020 9:53

Vybarvení řapíků je záležitost odrůdy zesílená místními podmínkami.

Je to zvláštní. V Čechách preferujeme odrůdy s červenou slupkou, v Německu se zelenou slupkou a V Anglii je jim to jedno, hlavně když se to dobře loupe.

No a po oloupání je každá rebarbora zelená.

Protože se zpravidla množí odkopky, tak bývá v různých lokalitách po celé vsi stejný kultivar, dokud si někdo nenakoupí ve vzdáleném zahradnictví nebo přes internet.

Obecně pak platí, že pozdnější velkolisté odrůdy jsou spíše zelené a nejrannější odrůdy si do sklizně udrží sytě červenou barvu a ta postupně slábne. Je však otázkou, když vybarvení je podporováno nízkými nočními teplotami, jestli to vybarvení nesouvisí s časnějším rašením v době, kdy podmínky jsou pro vybarvení lepší.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika