Pekingské zelí a dřepčíci



host - 135.151 (?)
25.7.2019 18:39

Asi bych to vyhodil. Podle mne je nejlepší zakrýt rostliny už při výsadbě nějakou síťovinou, já používám staré záclony. Chrání košťáloviny i proti jiným škůdcům (bělásek, můra).

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 213.163 (?), 25.7.2019 16:52, zobrazeno: 4764x

Kolem půli června jsem vysadil pekingské zelí. Stejně jako loni a na stejné místo.Loni bya bezproblémová vegetace a nádherná postupná sklizeň.Letos mám děravé listy asi jako síťku proti hmyzu.

Rozebral jsem jednu rostlinu a objevil v ní stovky drobných, asi tak 2 mm velkých, černých breberek. Při podráždění skáčou jako blechy. Vygooglil jsem Dřepčíka zelného. Opodál rostoucího ledového salátu si zatím nevšiml.

Měl by na něj zabrat postřik Decis. OL 7 dní. Při předpokládané sklizni okolo 3 týdnů se mi nechce jíst ani chemii, ani seškrabovat chcíplé breberky. Má nyní provedený postřik vliv na potlačení výskytu dřepčíka příští rok? Nebo je llepší dát rostliny do igelitového pytle a do popelnice? Jak tomuto předejít příští rok?

Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.237 (?), 25.7.2019 17:01

Dřepčíci hodují na brukvovitých, salátů si nevšímají.

U nás výskyt ovlivňuje, zda jsou okolní pole oseta řepkou a pak teplota. Poslední roky bez chladných jar se mi nedaří vypěstovat pěknou brokolici.

S příchodem podzimu a chladnějších dnů dřepčíci zmizí a kedlubny, kapusty a zelí ožijí (pokud přežijí léto).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.64 (?), 25.7.2019 17:29

Na Dřepčíky(i na mšice) platí opakovaný postřik vodním roztokem tekutého mýdla, Jaru nebo Puru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.151 (?), 25.7.2019 18:39

Asi bych to vyhodil. Podle mne je nejlepší zakrýt rostliny už při výsadbě nějakou síťovinou, já používám staré záclony. Chrání košťáloviny i proti jiným škůdcům (bělásek, můra).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 25.7.2019 19:09

Mně se dostastali dřepčíci i pod bílou netkanou textilii a sežrali rukolu. Že by jim vadila záclona, mi přijde nepravděpodobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 135.151 (?), 25.7.2019 19:58

Asi jste to neměl dobře upevněné, jinak dřepčík hustou záclonou neproleze.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.138 (?), 26.7.2019 2:41

Možná při pletí a asi tedy záleží na hustotě záclony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.5 (?), 26.7.2019 17:08

Mě sežrali okrasnou kapustu a pak jsem někde vyčetla- zakrýt a napíchat kolem sirky hlavičkou do země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 14.5.2020 5:22

zdravím kolegy pěstitele.Mám dotaz ohledně osiva pekingského zelí.Nechal jsem ho přes zimu, nepomrznul,nyní již odkvetl a má takové lustičky.Lze zevnitř získané zrníčka použít jako osivo do budoucna?.Některý druh stojí i 30Kč za 30 semínek a to se mi zdá příliš.Je i u thoto něco jako F1?Musí se to nechat dozrát, přezrát,usušit?Kdo mi prosím poradí a má s tím nějakou zkušenost? Díky J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.236 (?), 14.5.2020 5:58

S největší pravděpodobností to Vaše pekingské zelí je hybrid. Máte dvě možnosti, což není mnoho. Za první opravdu nechat vyzrát ty tobolky a v červenci vyset semena. Moc úspěchu bych od toho nečekal, ale experiment (dvě tři rostliny) by to byl zajímavý. Druhá možnost je koupit ta semena. Ono se to zdá drahé, ale když si vezmu, že jedno takové pekingské zelí stojí v obchodě třeba zrovna těch 30,- Kč, tak jsou ta semena skoro zadarmo. Já vysévám všechna a jejich klíčivost se blíží 100%. Když byste nechtěl tolik rostlin, tak můžete vyset jen polovinu a druhou polovinu příští rok. A pokud máte domácí zvířectvo, tak Vám bude také vděčné za něco chutného.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika