Jak ošetřit rebarboru před zimou?



host - 220.5 (?)
19.11.2021 13:07

Rebarbory si skoro nevšímám, jen občas vykroutím ošklivé listy. Při sběru řapíků se musí nekolik listů nechat. No jinak, jako vše, má taky svou životnost, takže za pár let si koupit novou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 91.196 (?), 19.11.2021 10:29

Milane, už Konfucius a jeho citát o svíčce...enlightened -to k tomu nicnedělání. Ten, kterému to bujně roste bezzásahově, má ideálu blízké podmínky, rostlinu nejspíš starší, dobře, mohutně kořenící atd. Pan Stanislaw snad myslel doporučení na způsob sklizně listů v sezóně, za účelem konzumu-já bych lístky narůstající v tuto dobu ani netrhal, nelámal-klidová fáze. Zálivka před zámrazem vodou o teplotě blízké teplotě půdy není chybou-cca 10l na jednu mladou rostlinu po posledních cca dvou měsících malých srážek spíš prospěje, než naopak, později svůj smysl ztrácí,  následné krytí kopečkem uzrálého hnoje či kompostu mírní výkyvy zimního počasí i hospodaření s vláhou-zlatá střední cesta. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.5 (?), 19.11.2021 13:07

Rebarbory si skoro nevšímám, jen občas vykroutím ošklivé listy. Při sběru řapíků se musí nekolik listů nechat. No jinak, jako vše, má taky svou životnost, takže za pár let si koupit novou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.238 (?), 19.11.2021 19:37

Taky se o ni nijak nestarám, když je dlouho sucho, tak dostane vodu jen tak aby se neřeklo, máme ji přes 20 let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 120.82 (?), 15.5.2022 16:42

Už dvacet let je uřezávám a žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 15.5.2022 21:46

Když už se to znovu otevřelo, tak se podělím o výsledek. Staré listy šly do háje jaksi samy od sebe, byl tam jeden mladý. Překvapivě neumrzl. Před zimou jsem zasypal kopečkem vyšeptalé směsi z pěstování v kontejnerech a jinak neudělal nic. Ani to prolití vodou.

Dneska si pochutnávám na rebarborovém kompotu a byl i výborný koláč. Nevím, zda se to dá nazvat bohatá úroda, ale pro mne je to ze dvou rostlin naprosto dostatečné. Jinými slovy, můj původní dotaz byl dotazem rebarborového greenhorna.sad

Jen trochu jiný dotaz: má se reveň přestat konzumovat, když nasadí na květ nebo spíš rozhoduje datum (někde jsem četl v polovině června)? Co vlastně zvyšuje obsah šťavelanů? Stádium růstu nebo spíš počasí? 

Milan HP 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.113 (?), 15.5.2022 22:00

Květy se odstraňují, zbytečně to vyčerpává rostlinu. Listy stárnutím postupně získávají více šťavelanů, a půlka června je zhruba doba ještě bezpečné konzumuvotalenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika