Zasychání šeříků



host - 157.239 (?)
28.6.2018 9:44

Podnož a roub-místo jejich spojení-nejčastěji pokud je pod povrchem půdy je atakováno vodou a různými příměsemi v ní obsaženými. Tedy i patogeny. Infekce do rostliny může samozřejmě vniknout i jinými cestami-poranění při střihu, řezu, obžínání, sosáním a kousáním hmyzu, myšovitými v kořenech, po krupobítí... Když se k tomu přidají vlivy-výkyvy počasí+mladý věk rostlin, malá kořenová soustava+kdovíjaká zemina, tak je na problémy zaděláno. Paradoxně-nebo právě proto, že se podnož zbavila povinnosti vyživovat ušlechtilou kukačku, může, ba přímo musí růst jako urvaná z okovůwink! Řešení? Znova naštěpit, nebo nechat růst divočinu, která lépe plní fci živého plotu, která také umí kvést-leč později a menšími, méně zdobnými květy. SPCH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

vlkvladimir - (13) - 26.150 (?), 28.6.2018 9:11, zobrazeno: 2859x

Dobrý den

Před třemi lety jsem zasadil několik druhů šeříků jak živý plot, do vykopaných jam s asi kolečkem kompostu. Všechny se ujaly, ale některé dělají to, že různě v průběhu roku (na jaře i na podzim) vysloveně od kořene celé zaschnou, třeba i metrový výhon, zhnědnou (žádní viditelní škůdci, žádná viditelná choroba) a skoro okamžitě znovu od kořenů vyrazí.

Proč? co se s tím dá dělat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 28.6.2018 9:20

Zahynul štěp a podnož to nevzdá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vlkvladimir - (13) - 26.150 (?), 28.6.2018 9:23

Rozveďte to prosím, jsem laik, takhle tomu nerozumím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 28.6.2018 9:44

Podnož a roub-místo jejich spojení-nejčastěji pokud je pod povrchem půdy je atakováno vodou a různými příměsemi v ní obsaženými. Tedy i patogeny. Infekce do rostliny může samozřejmě vniknout i jinými cestami-poranění při střihu, řezu, obžínání, sosáním a kousáním hmyzu, myšovitými v kořenech, po krupobítí... Když se k tomu přidají vlivy-výkyvy počasí+mladý věk rostlin, malá kořenová soustava+kdovíjaká zemina, tak je na problémy zaděláno. Paradoxně-nebo právě proto, že se podnož zbavila povinnosti vyživovat ušlechtilou kukačku, může, ba přímo musí růst jako urvaná z okovůwink! Řešení? Znova naštěpit, nebo nechat růst divočinu, která lépe plní fci živého plotu, která také umí kvést-leč později a menšími, méně zdobnými květy. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vlkvladimir - (13) - 26.150 (?), 28.6.2018 10:07

Jasně! Takže protože jsem chtěl vytvořit zástěnu z různobarevných, znamená to pro mě nasadit náhradní. A nasadit je tak (ohlídat si to), aby místo roubu bylo spojehlivě nad zemí.

Napadá mě, že jsem to možná zapřičinil i já sám, protože jsem je zamulčoval...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 28.6.2018 11:38

yes-je poznat, že máte v hlavě-tedy mozek, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika