Zásah randapem



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
25.5.2018 9:45

Soused tam dnes nebyl... Mám ho ostříhat...?

Ostříhejte ho dohola!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 208.66 (?), 24.5.2018 21:44, zobrazeno: 8086x

Dnes jsem si všimla že má klokočí drobek pokroucené listy. Při pohledu na zem jsem zjistila, že soused zase stříkal trávu pod plotem. Klokočí je asi metr od plotu. Tráva už je úplně suchá. Tak jsem ho dnes pořádne zalila a drobek přihnojila. Soused tam dnes nebyl abych se ho zeptala čím to stříká. Mám ho ostříhat nemáte s tím někdo zkušenosti? Bohuna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 25.5.2018 7:07

Hlavně to ustřihnout sousedovi, třeba i ruce! S klokočím neporadím! Možná by bylo lepší, klokočí ostříhat, ale jestli to pomůže???  Já podobně zlikvidoval jeden keřík rybízu. Čí je plot?  Možná by pomohl pro příště zákryt u plotu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.5.2018 9:45

Soused tam dnes nebyl... Mám ho ostříhat...?

Ostříhejte ho dohola!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.228 (?), 25.5.2018 12:18

Mně takhle soused odpravil 2ks vína. Jeden odešel okamžitě, druhý po stříhání zasaženého klempíroval do podzimu a zjara už nevyrašil  :-((  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.247 (?), 1.6.2018 17:32

Tyhle jedy zasáhnou i kořeny. Uzdravování poškozené rostliny mi trvalo víc let. Našla bych větvičku bliz k zemi ve stínu pod keřem a zkusila ji zarýt do země jako u hřížení angreštu. Hřížená rostlinka ma velkou sílu. Záleží ale na poskozeni. A taky bych ostříhala keř, ať má méně vetvi, pro uzdravovaní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.170 (?), 1.6.2018 17:43

Nemáte na tom klokočí jen mšice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 186.81 (?), 1.6.2018 20:43

Většina totálních herbicidů účinkuje tak, že rostlina omezí tvorbu vlásečnicových kořínků a tím přijde o živiny a vodu. Ro. se v půdě rozkládá, ale je potřeba omezit transport z rosných kořínků těsně pod povrchem směrem do paty rostliny a odtud do kořenů kotvících=hloubkových. To provedete tak, že prostě jako se obrývají mísy stromů napodzim, tak to provedete nyní (včetně přídavky zarývaného kompostu). To co nedodávají rosné kořínky musíte nahradit listovou výživou a rosením. Následujících 14 dní prostě budete muset před západem slunce celou rostlinu krásně orosit postřikovačem. První, osmý a 14 den dáte do rosné vody roztok nějakého kvalitního hnojiva (např. Wuxal) v dávkování dle návodu nebo polovičním.

Pro příště se vyplatí mulčovat pod keřem senem či slamou. Pokud postřiku není moc, zpravidla mulčem neprosákne a v době kdy už mulč bude rozpadlý nebudou v něm fyziologicky významné rezidua.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.3 (?), 1.6.2018 21:25

Mne nezajim vas odborny nazor ktery vyctete z internetu   a taky me zajima kdo to dela tak slozite   nebo bude delat      a vy to tak delate    ja jsem amater ale vycetl jsem ze pri stiku herbicidu s pudou se velka cast neutralizuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.66 (?), 1.6.2018 22:54

Děkuji vám všem za rady a zkušenosti. Já jsem keř ještě přistříhla a občas ho postříkám a skoro každý den ho zalévám. Mšice nemá, ty listy jsou zkrouceny jen tak do U a hlavně na té straně od sousedů. Ale již pozoruji, že několik listů začíná drobek žloutnout, jako by jim chybělo želežo. Soused potvrdil, že to byl naředěný randap. Odkopek klokočí mi dala neteř, prý se tam zase nějaký najde. Tak uvidíme jak to bude pokračovat. Bohuna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 186.81 (?), 1.6.2018 23:37

... a proč děláte přesně to opačné, než co je potřeba. Pokud zaléváte na povrch v okolí, dostáváte rezidua do kořenové zóny a nutíte rostlinu, aby si toho vzala víc. Je potřeba nezalévat, aby si rostlina dala práci se získáváním vydy z hlubokého podloží, kde herbicid není. Taky přesekáním rosných kořínků dosáhnete toho, že se do rostliny nedostane to co už je v těch povrchovách vlásečnicích.

Pro rýpala : Vaše neznalost je ohromující a víra v reklamní polopravdy nezměrná. Ano, Roundup se při kontktu se zeminou během několika dnů degraduje, nikoliv však ten, který se nestihl degradovat a dostal se do rosných kořínků.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika