rozmnožovanie gaštana jedlého, moruša čierna



host - 240.146 (?)
18.3.2008 11:43

Gaštan jedlý sa dá štepiť len na gaštan.  Najlepšie je štepiť na semenáče materského stromu, z ktorého sa berú vrúble. Ešte treba dať pozor na jednu vec:   neštepiť skoro pučiaci typ (vrúbeľ) na neskoro pučiaci typ podnože,  opačná kombinácia je naopak výhodná - neskoro pučiaci vrúbeľ na skoro pučiacu podnož. Veľa zdaru. Bako.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

kajtman - (12) - 217.129 (?), 19.2.2008 18:27, zobrazeno: 14626x

chcel by som vedieť ako sa dá rozmnožovať gaštan jelý - okrem semenami da sa štepiť na buk, keď sú z tej istej čelade - fagace. Na akú podnož okrem gaštana jedlého sa dá štepiť. Semeno moruše čiernej, bielej vyklíči bez problémov. Čo treba spraviť so semenom moruše trnavskej, čiernej - (rastúcej len v okrese Levice, dovezenej v dávnych časoch Turkami), aby vyklíčilo kajtman@centrum.sk

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.146 (?), 18.3.2008 11:43

Gaštan jedlý sa dá štepiť len na gaštan.  Najlepšie je štepiť na semenáče materského stromu, z ktorého sa berú vrúble. Ešte treba dať pozor na jednu vec:   neštepiť skoro pučiaci typ (vrúbeľ) na neskoro pučiaci typ podnože,  opačná kombinácia je naopak výhodná - neskoro pučiaci vrúbeľ na skoro pučiacu podnož. Veľa zdaru. Bako.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.56 (?), 26.1.2010 16:31

Všude píší že m. trnavská je bezsemenná, tak co by mělo klíčit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 26.1.2010 18:08

Využiji tohoto vlákna k dotazu:

dočetl jsem se, že plody Broussonetie jsou jedlé. Máte s tím někdo zkušenosti? (Vzhledem k příbuzenství s morušemi - proto to vkládám sem - anebo s fíky apod. by to bylo možné). Já mám samčí rostlinu a tak jsem bez plodů. Máte někdo samičí rostlinu?)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika