Pěstování Magnolie



host - 4.83 (?)
8.4.2008 14:52

Na slunečné místo, to proto, aby dobře kvetla, půdu kyselou, kvete zjara, koření mělce, takže neokopávat, pouze mulčovat kůrou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

vikulda - (7) - 25.71 (?), 8.4.2008 10:23, zobrazeno: 17952x

Koupila jsem si Magnolii, moc se mi líbí. Nyní je z ní větévka s malinkými kořeny a pár výpuky. Budu ráda za jakoukoliv radu ohledně jejího zasazení - ky a kam - půda? Kdy kvete? Je odolná vůči mrazu? Moc děkuji za cokoliv.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.83 (?), 8.4.2008 14:52

Na slunečné místo, to proto, aby dobře kvetla, půdu kyselou, kvete zjara, koření mělce, takže neokopávat, pouze mulčovat kůrou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.195 (?), 22.4.2008 20:29

Tiež ma tá rastlina zaujíma, našiel som toto 
http://www.kvetyazahrada.sk/index.php?id=75.
JARO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.10 (?), 30.6.2008 18:40

Dobrý den, po narození první vnučky jsem zasadil magnolii. Je uprostřed zahrádky na sluném místě. Roste, ale listy jsou světlé s mají suché puchýře na různém místě. Jak mám magnolii zachránit. Poraďte prosím. Do jámy jsem k ní přidal kvalitní kompost. Ke kořenům mám na zalévání drenážní trubku. Kde jsem udělal chybu? Děkuji moc za každou radu a zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.174 (?), 12.5.2009 20:05

Tky jsem v sobotu dostala magnolií a nevím si sní rady. Nevím kam ji mám zasadit a jak bude velká, jestli se má stříhat aby dostala požadovaný tvar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.59 (?), 15.5.2009 22:08

K magnoliím obecně, pokud vím, existují desítky druhů - opadavé, stálezelené, časně kvetoucí na holém dřevu, později kvetoucí na olistěném dřevu a možná ještě nějaké další, liší se i výškou atd.. Proto by bylo dobré k dotazům o pěstování doplnit přesný název.

Co se střihu týče, myslím, že ho magnolie nemají rády a hůře ho snáší. Pokud je přesto nutný, doporučuje se řez po odkvětu.

PaKo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 15.5.2009 22:30

ohledně magnolie si troufnu poradit začátečníkům: lehká hlinitopísčitá půda, mírně kyselá, stačí přidávat rašelinu a hnojit nejlépe hnoj na rododendrony (ne vždy to dodržím). slunce raději polostín, ne úpal

bude ti kvest krásně susan, stella a později i soulangia. pěstování magnolií není tak náročné jako např rododendronů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 15.5.2009 22:33

jo a stříhat není proč, tvoří si tvar sama ani nenamrzá, teda pokud jí na jaře nenamrznou už květy. chce to čas, možnost se aklimatizovat, tak dva roky po vysazení by mohla být krásná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika