Pěstování gingo-biloby



host - 248.33 (?)
25.10.2013 21:34

Ono ginkgo má normálně světle zelenou barvu listů...  Lída


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 114.51 (?), 25.10.2013 21:11

Dobrý den, připojila bych se s podobným dotazem, mám malé sazeničky jinanu na zahradě a měly celé léto dost bledou nažloutlou barvu, klanopraška také a pár dalších rostlin. Obávám se, že se jedná o chlorózu, půda v mé zahradě je velmi vápenatá a jílovitá. Dá se to případně řešit přidáním rašeliny k rostlinám? předem děkuji, Kristina L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.10.2013 21:34

okopal bych mísu kolem stromku a nasypal dobře mineralizovaný kompost. Ono může stejně tak jít o nedostatek fosforu. Rašelinou sice možná upravíte pH aby jeho zásoba v půdě byla dostupná, ale nevápněným mineralizovaným kompostem nejen mírně upravíte pH, ale i dodáte živiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.33 (?), 25.10.2013 21:34

Ono ginkgo má normálně světle zelenou barvu listů...  Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 114.51 (?), 25.10.2013 21:41

To moje bylo ještě o několik odstínů světlejší, a vzhledem k tomu, že mi to samé dělají i jiné rostliny, pojala jsem právě to podezření na příliš zásaditou půdu (podloží z opuky). Stando V.- mineralizovaný kompost si můžu vyrobit sama přidáním určitých látek do normálního kompostu, nebo se to dá někde sehnat? díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.10.2013 22:07

To je takový ten starší, už úplně černý zcela rozpadlý, kde nepoznáte z čeho vlastně vzniknul.  Jestliže první rok od podzima do podzima vše házím na jednu hromadu, pak přehodím a nechám do jara a znovu přehodím, tak napodzim už by měl být použitelný. Třetím rokem je to na jistotu. Vápní se zpravidla při druhém přehazování (nejlépe dřeveným popelen) ale pro některé věci je dobré si nechat část nevápněnou (do borůvek, k rododendronům,...). Pokud ho chcete ještě kyselejší než přirozeně vzniknul, přidejte na litr kompostu po polévkové lžíci superfosfátu a síranu draselného. Koupit jej můžete pod názvem zahradnický kompost, ale bude spíše neutrální než tak kyselý jak si jej připravíte sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika