Albizia



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?) 
11.6.2008 18:44, zobrazeno: 87413x

Dobrý den, moc prosím o radu... nevíte jak moc je u nás mrazuvzdorná Albizia jullibrisin, máte nějaké zkušenosti nebo nevíte o ní jak u nás přezimuje... prý ji pěstují v Mělníku, ale nic víc nevím... děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 204.34 (?), 11.6.2008 19:24

na Mělníce v areálu zahradnické školy ji opravdu již nějakou řadu let mají, je cca 5 m vysoká? Plodí (ale jestli její semena jsou klíčivá, jsem ještě nezkusil). Jinak jsou nějaké v Brně; v Bratislavě jich mají celou alej; ještě jsem je viděl ve Štúrovu. Všechno to jsou vinorodé kraje, v okrajovějších oblastech asi bude namrzat (zmrzat). Ale také mne hodně láká ji vyzkoušet i v jiných místech. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 11.6.2008 21:49

díky za tipy, u me doma-stredni Cechy plodi venku fiky... tak ji zkusim pozdeji az zesili vysadit, vypestoval sem si semenace... tak uvidime...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 2.8.2008 23:57
tak jsem videl kvetouci strom ve Vidni v botanické... nektere vetve byly namrzle, ale vesmes se ji tam darilo a havne zde kvetla...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.35 (?), 10.8.2008 7:57
Jsem také ze středních Čech, mraz.kotlina, dost věcí mi tu namrzá hlavně díky pozd.silným mrazíkům, zkouším liliovník, albízii, leycesterii a pár dalších, loňskou zimu přežilo vše, i ta sazenička albízie vel.12cm. Objednala jsem si ji a když dorazila, málem mě kleplo, za ty peníze tohle. Ale nechala jsem si ji, po zimě jsem ani nepočítala, že přežila, ale ano, sice ten výhonek /loňský/ zmrzl, ale narašila odspodu a nyní je výhonek hezčí než-li ten minulý. Pokud máte sazeniček více, zkuste dát třeba 1 ven a ostatní nechte doma, ale pokud trochu zazimujete, měla by vydržet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 10.8.2008 9:32
ja jsem si koupil semena v Hiolandsku, nabrousil jsem je o brusny papir a vzesly famozne... rostou jak z vody a maji tu vyhodu, ze jsou mimoradne suchovzdorne... v tech kvetinacich je uspech, ze tu poust u me preziji:-))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.142 (?), 28.8.2008 13:50

No, ja ji mam prvnim rokem v Budejovicke panvi, tak jsem zvedava, na jare budu chytrejsi. Tana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.100 (?), 7.3.2009 16:48
Pekny den pestitele, jakpak vypadaji Vase Albizie, co letosni zima?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 10.138 (?), 9.3.2009 15:02

Starší rostliny by měly vydržet i -10, ale zimní optimum je +2 - +8.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.235 (?), 11.3.2009 9:45

Ve světě se udává jako údajně nejodolnější varieta Ernest Wilson. Koupil jsem ji před lety jako cca metrový keř se silným kmenem v Belgii a vysadil na zahradu v mrazové kotlině ve středních Čechách. Nenamrzá vůbec, roste pěkně, zatím nekvetla. Minima teplot -19°C.

Obecně se zdá ze zkušeností známých, že netřeba hledat uvedenou odrůdu, ale že postačují otužované semenáče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika