Nejatraktivnější stromy



solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?)
17.5.2010 9:06
Neříkám, že se mě to nějak zvlášť líbí, ale svůj účel to bude splňovat a je to lepší než jenom plot zastíněnej zelenou sítí, ale původní otázka byla na višeň pilovitou "royal Burgundy" jestli s ní má někdo nějaké zkušenosti.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 17.5.2010 9:06
Neříkám, že se mě to nějak zvlášť líbí, ale svůj účel to bude splňovat a je to lepší než jenom plot zastíněnej zelenou sítí, ale původní otázka byla na višeň pilovitou "royal Burgundy" jestli s ní má někdo nějaké zkušenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 16.5.2010 22:46

Tak já bych místo thůjí vysadila buďto stříhaný plot z těch habrů, neb je máte v okolí a nebo ještě raděj volně rostoucí z kvetoucích keřů. Ale ty thůje Vás stály mnoho peněz a námahy a je to vaše věc... co vám vadí na pasoucích se krávách? Já celý rok koukám na pasoucí se koně a rozhodně mi to nevadí. Z druhé strany domu mám výhled na areál dřevozpracujícího podniku a to je tedy mnohem horší - včetně věčného řevu motorových pil 

Royal burgundy tři větší stromky mám objednané u zahradníků a doufám, že mně nezklamou. Koupila jsem si totiž sama - podle prodejce - tři červenolisté sakury - červenolisté to tedy jsou, ale bohužel když zakvetly, zjistila jsem, že jsou to jen jednoduché malé růžové kvítky - to se mi zdálo jako dominanta u vstupu zahrady málo hezké - tak půjdou někam do zadní části a doufám, že tahle odrůda bude vzhledově atraktivnější - alespoň já jsem zatím nic lepšího nenašla.

Jinak: chitalpu mám - jako dva větší keře. Jeden byl už opravdu mohutný a já ho musela přesadit jinam - nejsem si jistá, jestli tento zásah do obrovských kořenů přežil - zítra zajdu kouknout, jestli někde raší. Ten menší raší. Krasavice se mi to ale taky zrovna nezdá. Jen ráda sbírám rarity. Bohužel jsem velmi omezená místem - většina choulostivějších mi tady vymrzne, proto si třeba na albízii, ale také na zmarliku, musím nechat zajít chuť  Jinak mám už velkou katalpu, zmíněný štědřenec i paulownii - ta je sice taky dost velká, na květ už po tři roky nasadila, ale květy pokaždé zmznou už v těch kuličkách Stejné je to u zmíněného cornusu - mám floridu. Tato, co je na obrázku - tak to je nádhera  , bohužel by u nás taky nedopadla asi přes zimu nejlíp  Od Havlise mám zmarličník a hezkou prunus Acollade - koupenou taky jako větší strom před třemi lety. Letos bohužel neměla moc květů a zrovna jsem četla tuším ve Floře, že má asi nevyhovující podmínky - tak to by mě tedy strašně mrzelo, kdyby jí to nesvědčilo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ardno - (1) - 172.5 (?), 23.5.2010 8:22

Když pročítámtuhle krásnou diskuzi o nejatraktivnějším stromu, tak jsem si vzpoměl na minulý rok, kdy jsme s vinaři navštívili Jižní Tyrolsko. Zaujal mě zde právě kvetoucí strom, který byl vysázen kolem silnic. Květy měl velmi podobné hlohu v růžové barvě. Nejsem žádným znalcem, proto jsem po návratu zjištoval o jaký strom se jedná, že bych ho u nás na jihu Moravy taky vysadil. Zaujal mě svoji krásou a hlavně dobou kvetení -řijen. Můžete mě prosím poradit o jaký strom se mohlo jednat, a zda se dá zakoupit v čr, případně u koho. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika