Nejatraktivnější stromy



host - 179.90 (?)
10.3.2010 2:42

Nejdřív k chitalpě - pane Josefe, ona zmiňovaná v Plzni nepřežila zimu 2008 - 2009?

Jinak chitalpu mám vysazenou 4 rokem, bez problémů, přežila mi -24,5 bez nakrytí.

Co se týká zhodnocení - chitalpu ne, to radši katalpu,...

ono je to zřejmě o preferencích, o tom, co u stromu hledáte, co se vám líbí. Obě obráží pozdě, opadávají časně. Katalpa kvete v jiném termínu než chitalpa, pak ji zdobí lusky. Chitalpa zase kvete ve dvou vlnách, připomíná oleandr. Pokud o listech - tak mně osobně se víc než listy katalpy líbí listy cercisů, ne nadarmo se jim díky jejich dokonale srdčitému tvaru přezdívá strom lásky,... a tak by se mohlo pokračovat... (podzimní zabarvení, borka).

 

Paní Lído, k tomu Vámi zmiňovanému cornusu - mělo by se jednat o Cornus nikoliv kousa, alébrž florida (subspecies urbiniana), tzv. mexický nebo magický cornus, ne?

albízii nechci nikomu vymlouvat, jen říkám : počkejte si na zprávy o tom, jak vysazené přežily letošní zimu... nějaké zprávy již jsou, na celkové zhodnocení míry poškození je samo brzy.

A to se jedná pouze o zelenolistou formu, o Chocolate řeč vůbec nevedu..

Květa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 7.3.2010 20:42

Třeba jsem nevybrala dobrou fotku (jinak ho také nabízí Droždín), tak ještě něco :

ps - jinak zvláštních a ne běžných stromů je moc, mně se třeba líbí Cornus kousa urbiniana (ale bohužel je do -15°C) - poslední foto.                      Lída

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.86 (?), 16.5.2010 16:38

Ano potvrzuji.Naše kočka zemřela, přejedla se listí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 198.172 (?), 9.3.2010 16:24

Pravda je, že Albizia je nejkrásnější mimozovitá rostlina.Já ji koupil u Havlise 3m vysokou.Tak jsem zvědav, zda letos přežila zimu.Nádherný stro je takéChitalpa.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 9.3.2010 17:35

Albízie je velmi pěkný strom! Když jsem se s ním setkal v Chorvatsku, nevěřil jsem, že je možné ji i u nás udržet. Později jsem jich viděl několik na Slovensku apod.

Zmíněná Chitalpa mne nijak nenadchla, to bych rozhodně dal přednost katalpě (anebo třeba paulovnii)

Výše zmíněný Cornus kousa s "prstýnkovitými" květy je podle fotky velmi zajímavý a atraktivní. myslím, že bych neměl tak velkou obavu z jeho nízké mrazuvzdornosti. Na mnoha místech rostou daleko teplomilnější dřeviny (zrovna třeba albízie...). Chitalpa, která byla vysazena v Plzni, o níž jsem se v nějaké diskusi zmiňoval, bohužel nepřežila.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 9.3.2010 17:51

letos tu svou albizii vysadim ven, tak sem zvedav a take jsem vysel o vikendu Albizii procera a uz se mena klici! Samozrejme krasny je i fikovnik, ktery uz mam asi 6let ve volne pude... muzete zkusit i Asiminu triloba, nebo kaki Diospiros kaki, vsechny veci jsou teplomilne, ale jsou vsechny maximalne exoticke a dekrorativni!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 9.3.2010 23:54

Když on ten Cornus k. urbiniana ani nikde u nás není k sehnání, ty fotky byly odněkud z Ameriky. Ale je pěkný, že? Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.90 (?), 10.3.2010 2:42

Nejdřív k chitalpě - pane Josefe, ona zmiňovaná v Plzni nepřežila zimu 2008 - 2009?

Jinak chitalpu mám vysazenou 4 rokem, bez problémů, přežila mi -24,5 bez nakrytí.

Co se týká zhodnocení - chitalpu ne, to radši katalpu,...

ono je to zřejmě o preferencích, o tom, co u stromu hledáte, co se vám líbí. Obě obráží pozdě, opadávají časně. Katalpa kvete v jiném termínu než chitalpa, pak ji zdobí lusky. Chitalpa zase kvete ve dvou vlnách, připomíná oleandr. Pokud o listech - tak mně osobně se víc než listy katalpy líbí listy cercisů, ne nadarmo se jim díky jejich dokonale srdčitému tvaru přezdívá strom lásky,... a tak by se mohlo pokračovat... (podzimní zabarvení, borka).

 

Paní Lído, k tomu Vámi zmiňovanému cornusu - mělo by se jednat o Cornus nikoliv kousa, alébrž florida (subspecies urbiniana), tzv. mexický nebo magický cornus, ne?

albízii nechci nikomu vymlouvat, jen říkám : počkejte si na zprávy o tom, jak vysazené přežily letošní zimu... nějaké zprávy již jsou, na celkové zhodnocení míry poškození je samo brzy.

A to se jedná pouze o zelenolistou formu, o Chocolate řeč vůbec nevedu..

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 10.3.2010 12:38

Chitalpa: jestli v Plzni zašla následkem mrazů v zimě 2008-2009 nebo z jiných příčin o něco později (třeba nevhodné stanoviště apod.) nemohu posoudit. Zase tak často jsem ji nesledoval.

Ch. má podle mne listy "ani ryba, ani rak": nejsou tak velké a pěkně tvarované jako u katalpy, jsou jakési podlouhlé... ale to je ryze subjektivní pohled.

Zmarlika (Cercis) a zmarličník (cercidiphyllum) mají listy opravdu daleko hezčí, navíc je mají i na kmeni a silných větvích, což je vyloženě nezvyklé. Od zmarliky se v poslední době pěstuje hezká červenolistá odrůda. To stojí za to! A to bude zmarlika jen o málo odolnější než Chitalpa.

Červenolistou albízii bych jen kvůli její červenolistosti vůbec neodsuzoval do ještě teplejších končin. Myslím, že bude mít podobnou mrazuvzdornost jako zelenolistá (pokud by se jednalo naopak o nějakou žlutolistou odrůdu, zde bych byl opatrnější a té bych tolik nevěřil).

Krásné a atraktivní stromy jsou však prakticky všechny, které dobře rostou, jsou na správném místě vzhledem k podmínkám a prostředí, mohou se vyvíjet přirozeně bez "prznění" nadměrným řezem.

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 10.3.2010 22:55

Květo, já to dál nehledala, je to možné, opsala jsem jméno uvedené u fotky. Díky za info!  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 16.5.2010 18:53
Já mám nově zasazenou pětiletou asi 1,5 metrů Prunus serrulata "Royal Burgundy". Nemáte s ní někdo zkušenosti jak vyroste a jestli je mrazuvzdorná atd.?
Royal Burgundy
Royal Burgundy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika