Magnolie Genie



host - 102.197 (?)
15.4.2016 20:50

Po 4 letech od vysazení "proutku" magnolka narostla do výšky cca 2,5m. Letos má cca 100 květů (rozvíjejí se postupně).


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 111.26 (?), 17.8.2014 13:27

Beny, pokud se podíváte - po jak dlouhé době Vám Genie kvetla? V jaké velikosti jste ji kupoval?

Jak bohatě kvete po těch 4 letech od zasazení?

/ proč se ptám. Kupovala si ji kamarádka, kt. postupně buduje magnoliovou sbírku. Na rozdíl od ostatních magnolíí, kteté jsme kupovaly ať již později či dříve než Genie a kvetou, Genie se jí ke květu nemá. Mne láká, ale to nekvetení u ní mne odrazuje.  /

jinak - Genie bývá roubován na M.kobus, pochází z Nového Zélandu (šlechtitel Vance Hooper) licenci mají Holanďani, loni (?) jsem zaznamenala i licenci u Poláků -tzn. i pokles ceny za kt. se dala koupit. Myslím, že u nás se (licenčnímu) množení magnolíí nikdo nevěnuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.26 (?), 17.8.2014 20:36

k předchozímu příspěvku jsem opět nepřipojila podpis

napravuji, Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 17.8.2014 23:21

Genii jsem kupoval poměrně malou, cca 80 cm proutek. Přes první zimu jsem ji dopěstovával v květináčí a následující jaro vyhodila přírůstek skoro dalších 80 cm. To se opakovalo i v následujícím roce a to už měla, myslím, 8 květů. V současné době se jedná o úzký strom (narozdíl od ostatních magnolií), vysoký přes tři metry. Letos se, vlivem teplého počasí, zbláznila a bohatě rozkvetla již začátkem dubna (normálně kvete od konce května do konce července). Silný mráz ze 17. dubna ji ovšem silně sežehl a rozdýchávala to do nedávné doby. V současné době už má zase bohatou násadu a už odkvetá druhý květ z druhého kvetení. Na stanovišti má plné slunce jen přes poledně a chvíli odpoledne. Je ale zcela otevřená mrazivým jihozápadním větrům, které v poslední době začali vanout (sázel jsem ji do zákrytu před severozápadním směrem, odkud to foukalo dříve v zimě nejvíce).

Osobně si myslím, že je lepší našetřit a kupovat větší rostliny, které se snáze chytí. Sám jsem si letos naběhl s kultivarem Cleopatra, který teď horko-těžko zachraňuji v květináči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.26 (?), 21.8.2014 14:16

Beny, děkuji Vám za reakci.

Potěšila dobou kvetení (mám zakrslou M. loebneri, kvete příliš časně, občas se do nějaké jarní mrazíkové vlny trefí, bohužel)

Nejsem si pak jistá, že potěšení vyplývá i z Vámi udávaného ročního přírůstku. Takových (spíše menších) dosahuje moje mladá stromová magnolie.

jj, o úzkém habitu vím, i kvůli němu mne láká.

--

kde jste kupoval Cleopatru? na jaře jsem si ji prohlížela v nabídkách, poměr velikost/cena mi přišel (ale rostliny jsem neviděla) nejrozumnější od Havlise.

(porovnávala jsem jsem se právě nejvíce ceny těchto dvou zmiňovaných magnolií neb jsem zaznamenala "výhodnou" nabídku v packu. Kamarádka si Cleopatru objednávala, v 5l, společně ještě s viburnum, Páč viburnum nebylo skladem, obdržela Cleopatru v 7l za cenu 5litrové. Njn, Němci.)

... no, třeba je vyškemrám od rodiny jako dárek k vánocům. frown

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 44.235 (?), 21.8.2014 18:41

No, tak velké přírůstky byly jen první dva roky. Nyní má kolem 2,5 metru a spíše houstne.

C jsem bral u Havlise (spolu s dalšími), jako každé jaro. U Kastera ale mají krásně narostlé (cca 1,5 metru). 

Pokud chcete ještě něco menšího, doporučuji Daphne (žlutá). Letos mě kvetla od konce dubna do poloviny července.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.14 (?), 24.4.2015 9:02
Letos na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.206 (?), 30.4.2015 16:50

Zdravím, to je nádhera.Mám také v plánu si koupit na hobby v Budějovicích nějakou, ale nevím zda u nás přežije zimu.Tahle magnolie je prostě skvost.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.114 (?), 29.7.2015 7:22

Dobrý den, Genii jsem objednala přes Safro, asi 30 cm proutek za cca 800,-Zasadila jsem rovnou na stanoviště a po čase musela vyrýt, protože obec dělala v okolí nový chodník. Přežila asi 3 měsíce v květináči a pak jsem ji vrátila na původní místo. Kvetla už druhým rokem a kvete pravidelně 2x ročně, podle mě krásná a nenáročná. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 15.4.2016 20:50

Po 4 letech od vysazení "proutku" magnolka narostla do výšky cca 2,5m. Letos má cca 100 květů (rozvíjejí se postupně).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 15.4.2016 20:52

A ještě jedna fotka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika