Lyrovník - množení z řízků



host - 204.1 (?)
12.9.2007 10:39
Většinou se množí semenem pak také roubováním ale to musíte mít podnože a nebo hřížením ale to by museli být větve nízko nad zemí jinak skusit vzdušné hřížení .Na větvi vyřízneme prstenec kůry aby zustal proužek kůry to místo se obalí rašeliníkem a obalí igelitem to by chtělo udělat až na jaře pak až se vytvoří kořeny se větvička oddělí může to trvat rok nebo dva podle jak je větev stará .Obsach igelitu musí být vlhký.  Viděl jsem to na Hluboké před několika lety jinak by to mělo být napsáno v cyklu množení rostlin.                                                h
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

honyk - (15), 2.9.2007 13:06, zobrazeno: 6681x
Mám asi pětiletý Lyrovník tulipánokvětý a potřeboval bych mu odstřihnout spodní postranní větve. Rád bych se zeptal, kdy by byl nejvhodnější čas a dále zda by se dal stromek množit pomocí takto získaných řízků. Nebo by byly lepší řízky z plodícího stromu? Proč se vlastně někdy doporučuje množit již plodné exempláře? Předem díky za tipy.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.1 (?), 12.9.2007 10:39
Většinou se množí semenem pak také roubováním ale to musíte mít podnože a nebo hřížením ale to by museli být větve nízko nad zemí jinak skusit vzdušné hřížení .Na větvi vyřízneme prstenec kůry aby zustal proužek kůry to místo se obalí rašeliníkem a obalí igelitem to by chtělo udělat až na jaře pak až se vytvoří kořeny se větvička oddělí může to trvat rok nebo dva podle jak je větev stará .Obsach igelitu musí být vlhký.  Viděl jsem to na Hluboké před několika lety jinak by to mělo být napsáno v cyklu množení rostlin.                                                h
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.228 (?), 19.9.2007 21:22
Vzdušné hřížení funguje, s úspěchem např. u Gingka nebo Magnolie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika