Příspěvky uživatele - honyk

Netkaná textilie nepropouští vodu, 8.7.2012
Zdravím, až po položení a osázení, vlastně po prvním zajití, jsem zjistil, že voda po této netkané textilii stéká (jde o svah), místo aby se vsakovala (jak jsem byl dosud u podobných textilií zvyklý). Na obalu se píše, že fólie je propustná pro vodu,... celý příspěvek >
Odnožování rakytníku, 23.6.2010
Rakytník mám třetí sezónu. Loni jsem si užíval nečekanou radost z první úrody, nadšení mi však hatí divoké odnožování, které mi částečně již loni, ale až děsivě zvlášť letos zamořilo poměrně velkou část vřesoviště. Mám sto chutí hezký keřík poslat do... celý příspěvek >
Množení platanu řízky, 23.6.2010
Opoždění díky za tip. Udělal jsem to dle návodu a vypadá to, že tudy vede cesta. Jen jsem do zjara moc uspěchal a čerstvé výhony mi spálil mráz. Sice to začlo divoce obrážet, ale ránu tomu zasadilo prahnoucí slunce. Bohužel jsem to neměl po ruce,... celý příspěvek >
Kruhy v louce - houba?, 26.9.2009 Obsahuje fotku
Zdravim, kdyz jsem to videl prvne, myslel jsem, ze jde mozna o nejakou stopu prehistorickeho osidleni. V jinak stejnomerne zabarvene louce se tu a tam objevily kruhy o prumeru 1-2 metry s tmave zelenou barvou. Tmavy byl jen obvod, nikoliv stred.... celý příspěvek >
Umělý blok kamene svépomocí, 28.2.2009
Tak jste mě přesvědčili. Žádný náhražky. Problém je, že ve zdejším okolí (Podorlicko) je všude jen namodralý granodiorit. Ale takový bílý či šedý vápenec, třeba ještě s nějakou načervenalou žílou, to opravdu netuším, kde bych někde našel. Netrvám na... celý příspěvek >
Umělý blok kamene svépomocí, 27.2.2009
Zdravím, rad bych si na zahrade vytvoril kompozici trcicich kamenu, jakychsi menhiru - 3 ks, cca 2 m na vysku s "prumerem" kolem 0.5 m. Mit to z prirodniho kamene, asi bych se nedoplatil. Premyslim o nejake alternative. Melo by to byt... celý příspěvek >
Vzlínání vody z jezírka přes okraj skrz rohož, 5.5.2008
Díky za reakce. Ta vlhkost mi snad ani nevadí, jak bylo uvedeno výše, lze ji využít pro osázení rostlinami, které si v takové půdě lebedí. Zatím však nemám zkušenosti, zda se ten efekt nějak samoreguluje (zda po určitém nasycení ustane a pak se již... celý příspěvek >
Vzlínání vody z jezírka přes okraj skrz rohož, 4.5.2008
Jednu část jezírka mám celkem strmou a bahenní zónu mám v tom místě poměrně úzkou. Kačírek i větší kameny mi neustále sjížděly do hlubin... Napadlo mě aplikovat kokosovou rohož. Ta by jednak sloužila rostlinám na příkré stěně co by opora, zároveň by... celý příspěvek >
Jak správně pěstovat rostliny v jezírku, poraďte prosím, 11.4.2008
Chtěl jsem mít jezírko jako takový biotop bez ryb i čerpadla/filtrace, ale vidím, že je zde dost důležitý výběr těch vhodných rostlin. Jak takový ďáblík nebo vachta, porostou jen tak mezi oblázky? Mám ty rostliny zatím v kontejneru s hlínou, to bych... celý příspěvek >
Hloubka kyselé vrstvy pro vřesoviště, 6.4.2008
Rád bych na kousku zahrady zřídil malé vřesoviště. Půda je zde alkalická a tak ji v požadovaném rozsahu vykopu a nahradím směsí rašeliny a písku. Zajímalo by mne však, do jaké hloubky je to ještě účelné v případě vřesu, vřesovců či čilimníku.
Jalové bukvice, 24.11.2007
Chtěl jsem si v okolí nasbírat pár bukvic, ze kterých bych si napěstoval semenáčky, ale všechny obsahují jen jalová semena (pouze obal, který se po stisknutí rozpadne). Čím to? Je to špatným rokem nebo zdejším bukům něco chybí?
Léčivky do bytu, 22.10.2007
Redukoval jsem na zahradě bujné trsy léčivek jako máta, dobromysl, meduňka, mateřídouška, řepík, šalvěj, pelyněk kozalec, yzop, routa. Známá o přebytky projevila zájem, jenže nemá svou zahrádku a docela mě dostala dotazem, jestli se z toho dá něco... celý příspěvek >
Ďáblík bahenní - odumírání listů, 30.9.2007
Na jaře jsem si sehnal ďáblík, rostl celkem bujně, ale teď všechny listy vadnou a odumírají. Jen jsem se chtěl zeptat, zda je to následkem blížící se zimy, nebo nějaká chyba ošetřování. Mám ho na dočasném místě - občasně zalévaná nádoba s bahnem.
Lyrovník - množení z řízků, 2.9.2007
Mám asi pětiletý Lyrovník tulipánokvětý a potřeboval bych mu odstřihnout spodní postranní větve. Rád bych se zeptal, kdy by byl nejvhodnější čas a dále zda by se dal stromek množit pomocí takto získaných řízků. Nebo by byly lepší řízky z plodícího... celý příspěvek >
Třemdava bílá, 23.8.2007
Zdravíčko, již delší čas sháním rostlinu Dictamnus albus - Třemdavu bílou. Rád bych se dále zeptal, jaký je ideální čas na její přesazení - zda to může být i nyní v létě.
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika