Liliovník



host - 148.101 (?)
25.8.2008 7:12

Tím přezimovat ve skleníku, respektive na chráněném místě myslíte přesně co? Koupila jsem si teď stromek vypěstovaný ze semínka cca 2m vysoký (má mít 5m), tak polovina je straší dřevo a zbytek co narostlo letos. Mohu ho vysadit ven? - obalila bych ho netkanou bílou textilíí a nebo ho mám dát do chladné místnosti k oknu? Díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 224.107 (?), 18.8.2008 14:15, zobrazeno: 6048x

Dobrý den. Mám 3 sazenky liliovníku 1rok starý.Máte někdo zkušenosti s pěstováním této dřeviny ze semínka?Prý je s tím problém aby rostlinky přežili první 2roky.díky Eva

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 18.8.2008 14:53

Liliovník by mal minimálne prvú zimu prezimovať v skleníku, resp. na chránenom mieste. Von by sa mal vysadiť najskôr v druhom roku po poslednom mraze, teda ako napr. rajčata. Kým sa stabilizuje v pôde, je nutné uržiavať okolo neho trochu "voĺnej okopanej pôdy", bez trávy a plevelu. To prospeje koreňom. Neskôr takéto opatrenie už nebude potrebné. V úvode to chce humóznu pôdu. Počítajte s tým, že liliovník je "skutočne veĺký strom" a k tomu ešte rastie rýchlo. Mám tulipánovník šiesty rok a dnes by som ho už do záhrady asi nedával. Ešte počkám pár rokov na prvé kvety - kvitne cca po 10-15 rokoch - a potom sa uvidí, aký osud ho postihne. Buď zostanú jablone, alebo liliovník. Už dnes to vypadá tak, že oboje sa mi do 15árovej asi v budúcnosti nezmestí. Liliovník, ale aj taká škumpa, sú pekné dreviny, ale bol by som radšej, keby ju mal v záhrade sused a ja by som sa iba pozeral z okna.

Veľmi starostlivo vyberte miesto, kam ho dáte - s ohĺadom na jeho budúcu veľkosť. Liliovník zle znáša ďalšie presadzovanie a manipuláciu s korenovým systémom. (Alebo presvedčte suseda, že máte pre neho nádherný strom...  Liliovník môže byť ideálnym darčekom. Pravda, lehce danajským.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.185 (?), 19.8.2008 9:31

díky zainformace.Mám 3 malý stromky tak se uidí jak se jim bude dařit.zahrada je taky veliká.uvidíme kam ho dáme.určitě nám bude dělat radost, je to nádherný strom.díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.101 (?), 25.8.2008 7:12

Tím přezimovat ve skleníku, respektive na chráněném místě myslíte přesně co? Koupila jsem si teď stromek vypěstovaný ze semínka cca 2m vysoký (má mít 5m), tak polovina je straší dřevo a zbytek co narostlo letos. Mohu ho vysadit ven? - obalila bych ho netkanou bílou textilíí a nebo ho mám dát do chladné místnosti k oknu? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 25.8.2008 7:14

Vysadiť a trochu polieavať, kým prekorení, prípadne oporu proti vetru. Dvojmetrový stromek má už za sebou nejakú sezónu v skleníku. Nie je dôvod ďalej čakať. (Keby tam bolo, že dorastie do výšky 35m-45m, tak by som si nemyslel, že tam je chyba.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.101 (?), 26.8.2008 6:44

Děkuji za radu, ta uváděná výška na etiketě mě také poněkud zarazila už jenom proto, že za letošek narostl aspoň metr, což bych u stromu, který má mýt 5 m nečekala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika