Lagerstroemia



host - 39.34 (?)
28.7.2016 17:07

Zdravím všechny zahradníky a zahrádkáře, Lagerstroemii jsem viděl u jednoho domu u nás na jižní Moravě, konkrétně v obci Žarošice, kde ji paní má přímo zasazenou na zahradě, v těsné blízkosti domu, jihovýchodní orientace, kam slunce svítí cca do 11 hodin. Ptal jsem majitelky domu, kterou jsem na zahradě, co s ní dělá, jestli ji má jen zakopanou v květináči a na zimu dává domů, říkala, že ne, že je přes zimu takto venku, na podzim listy opadnou a obráží až koncem dubna, začátkem května, vykvétá v srpnu až září. Paní říkala, že jí má takto zasazenou už čtvrtým rokem a nikdy nebyl problém s tím, že neobrostla nebo nevykvetla. Nikdy ji ani nebalila nebo jinak nechránila na zimu. Rostlina měla na výšku cca 150 cm, pěkně se větvila. Barva květů byla světle růžová. S pozdravem Pavel

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

libors777 - (8) - 58.114 (?), 9.6.2016 12:48, zobrazeno: 6228x

Dobry den, je zde nekdo, koho zaujal pukol okrouhlolisty - lagerstroemia? Mate ji nekdo doma? Konkretne kultivar tonto? Prezimuje Vam dobre? A kde se Vam podarilo sehnat rostlinku/semena?

Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.34 (?), 9.6.2016 14:53

Pukol jsme měli tři-čtyři roky jako nádobovou rostlinu na terase. Nepamatuji si, zda to byl kultivar "Tonto", ale byl to jeden z těch růžových. Koupili jsme ho jako stromek o výšce asi 1,5 metru v zahradnictví. S vymrznutím problém nebyl, protože v zimě, kdy byly velké mrazy byl v garáži a poslední dva roky byly zimy mírné a stromek byl pro jistotu zabalený. Tři sezóny velmi pěkně kvetl (po silném seřezání). Jako fatální problém se v loňském roce ukázalo padlí. Ošetření jsme provedli až po napadení, což asi bylo pozdě. Nevěděli jsme, že tolik padlím trpí. Stromek to oslabilo natolik, že letos neobrazil. Vím, že jiné kultivary by mohly být odolnější, ale stejně bych proti padlí preventivně stříkala. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 17.6.2016 12:21

Mám Lagerstroemii v zemi několik let. Má maximální možné místo u jižní zdi, přes to většinou vymrzá až k zemi. Pravděpodobně mě obrazila podnož, protože místo červené mě loni poprvé (díky příznivému počasí) zakvetla bíle.

JIné problémy s ní nejsou. Po zkušenostech dostala tuto zimu zimovací budku, takže byla v květnu již pěkně narašená.


L. v zimní budce
L. v zimní budce
L. v podzimní červené vlevo uprostřed
L. v podzimní červené vlevo uprostřed
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.34 (?), 28.7.2016 17:07

Zdravím všechny zahradníky a zahrádkáře, Lagerstroemii jsem viděl u jednoho domu u nás na jižní Moravě, konkrétně v obci Žarošice, kde ji paní má přímo zasazenou na zahradě, v těsné blízkosti domu, jihovýchodní orientace, kam slunce svítí cca do 11 hodin. Ptal jsem majitelky domu, kterou jsem na zahradě, co s ní dělá, jestli ji má jen zakopanou v květináči a na zimu dává domů, říkala, že ne, že je přes zimu takto venku, na podzim listy opadnou a obráží až koncem dubna, začátkem května, vykvétá v srpnu až září. Paní říkala, že jí má takto zasazenou už čtvrtým rokem a nikdy nebyl problém s tím, že neobrostla nebo nevykvetla. Nikdy ji ani nebalila nebo jinak nechránila na zimu. Rostlina měla na výšku cca 150 cm, pěkně se větvila. Barva květů byla světle růžová. S pozdravem Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 28.7.2016 21:45

Žarošky jsou jiná liga, to nemůžete srovnávat. I tak si myslím, že tam dlouhodobě nepůjde. Prožil jsem tam na stavbě dva roky života (v Uhřicích) a viděl místní zimy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.114 (?), 1.8.2016 12:19

Do Zarosic take obcas jezdim, rada bych se na lagerstroemii podivala, za chvili bude v plnem kvetu :-) v ktere casti Zarosic ji pani mela? Nekde u hlavni silnice nebo v bocnich ulickach? :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
libors777 - (8) - 58.114 (?), 2.8.2016 19:30

Take bych rad videl kvetouci lagerstroemii, vite o nejakem kvetoucim keri na jizni Morave? Pripadne kde v tech Zarosicich?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika