kroucená vrba



Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?)
8.7.2009 9:28

nejsem si jistá, jestli vám v nádobě půjde dobře...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 169.32 (?), 19.6.2008 21:28, zobrazeno: 18946x

Potřebuji poradit, máme kroucenou vrbu už asi 10 let. Do minulého roku krásně rostla, byla celá zelená a najednou když na jaře obroste lístkama, tak do týdne ji začkou lístky černat a zasychat. Vláhy má dostatek. Já mám podezření jestli nemá ohryzané kořínky od hryzců.Děkuji Naďa

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 197.171 (?), 7.8.2008 13:30

Dobrý den radu nemám, ale děje se mi úplně stejný jev. Dokonce se stává, že listy blednou a pak zasychají. Připadá mi to jako nějaká plíseň. Nakonec to chytli i vrby které máme nasázené na břehu řeky asi 100 m odtud.

Za radu budu vděčný

Jan

suchomelka@gmail.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.88 (?), 7.10.2008 14:31

Dobrý den,

jsme na tom naprosto stejně, přitom vrba roste přímo nad potokem, vláhy má opravdu dostatek. Vrcholek vysokého stromu je nádherně zelený, ale asi do 3/4 je strom celý bez listí, které seschlo a zčernalo. Jednu chvíli vrba měla tendenci v tom samém místě vyhnat nové lístečky a větvičky, ale očividně to pro letošní rok vzdala.

Nechceme ji kácet, je to krásný mohutný strom, ale pokud nenajdeme řešení, nebude jiná možnost. O kousek dál, opět u potoka, jsme nasadili stejnou vrbu a letos ji potkalo to samé. Napadlo nás, jestli něco nebylo v potoce, ale asi by strom umřel celý.. jednu dobu jsme registrovali na stromě housenky, ale to zčernání spíš vypadá, jako by reagovala na nějaký postřik nebo zplodiny nebo by byla doslova opálená, jen nás opravdu nenapadá z čeho by to mohlo být.

Za jakoukoliv radu budu velice vděčná.. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.83 (?), 26.5.2009 9:27

Tak jsme konečně přišli na to, proč vrbě od kmenu ke špičce, která je stále zelená, černají listy a zasychají větve a vypadá to jako by byla spálená. Vysvětlení nebylo ani tak překvapivé jako spíš bolestivé, protože je neřešitelné.. na vině je pálení komunálního odpadu naším sousedem. Zplodiny jsou přímo na naši zahradu z jeho malých zahradních kamen, kde k tomu dochází, a zasažená vrba je přímo na ráně. Kouř jí prochází právě v těchto místech. U plotu s ním stojí druhá vrba, ta je zčernalá jen z jedné půlky, kterou jí také prochází zplodiny z pálení. Tady bohužel žádné postřiky nepomohou.. jen je to živoucí důkaz toho, jak škodlivé je pálení komunální odpadu jako jsou PVC lahve apod. (P.S. Soused se tím netají.. nechává si i svážet odpad jako krabice od prášků na praní od místních.. ) a úřady dávají ruce pryč..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mučenka - (27) - 173.133 (?), 13.10.2008 11:19

Kroucenou vrbu máme asi 20 let.  Čím je tato vrba starší, tím více podléhá chorobám. Již jsme ji i několikrát zmladili, ale stále žije - je mohutná a slouží nám jako mohutný slunečník (je nad lavičkou).

Na jaře jakmile pozoruji černání lístků - stříkáme některým prostředkem proti plísním např. Bayletonem - pomáhá. Postřik opakujeme i 2 x do roka a vrba se stále krásně drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.19 (?), 23.6.2009 14:36

Setkal jsem se s úplně stejným problémem, kroucená vrba, stáří cca 8 let, krásně přirůstala, ze sotva 1,5m vysokého keříku se za těch 8 let stal nádherný strom... Přepředloni začala černat, osychat, nejdříve listy, poté i větve, předloni opět a v daleko větším rozsahu. Proto jsem na podzim provedl řez, hluboký řez, až do větví i 3 - 4cm v průměru, tak, aby jsem zlikvidoval všechny začernalé a zaschlé větve. Letos na jaře vrba nádherně obrazila, už přirostla do větší velikosti než loni před řezem, a o černání nebo vysychání ani památky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.29 (?), 8.7.2009 8:28

Můžete mi prosím poradit jak a kdy se vrba stříhá? Dostala jsem na jaře asi tak půlmetrový keřík, mám ho ve větší dřevěné nádobě na terase a taky mi zežloutly listy/ale jen ty spodnější na tenkých větvičkách/ ale vrchní jsou zelené. Nevím jestlo zalévám moc a nebo málo. Mám ho na zimu nějak přikrývat? Děkuji za radu. Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 8.7.2009 9:28

nejsem si jistá, jestli vám v nádobě půjde dobře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.3 (?), 3.8.2009 19:48

mila pavlo

myslim si ze vrba v nadobe na terase vam zadnou radost delat nebude ja ji mam na zahrade v polostinu a druhou mam na slunci a delaji my samou radost musi se hodne zalevat potrebuje porad vlahu na podzim jsem ji uplne oholila zustali tam jenom hlavni vyhony a kdybyste ji videla dneska tak vam oci vypadnou z dulku jak je bohata a krasna.jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika