Komule davidova



JITULE.S - (5) - 33.167 (?)
3.3.2014 6:50
Dobry den, muzete mi poradit jak komuli zastrihnout?Dostala jsem ji loni koncem leta vypada ze zimu zatim prezila jak ji tedy zastrihnout?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 95.41 (?), 31.8.2009 21:22

Komuli davidovu mám nařízkovanou z letošního jara (několik zakořeněných řízků v kontejnerech, některé již i kvetou). Barva je pěkná.

Honza

lesacek@email.cz

moje komule 2008
moje komule 2008
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.2 (?), 1.9.2009 11:50

s tím stříháním je mi to jasné a ráda mi pomůže maminka ,,  ale i tak děkuji za radu a vaši nabídku,, dnes jsem je obědnal tak snad to bude v pořádku,,,  určitě se zde rád podělím o zkušenosti se zahradnictvím od kterého to příjde a hlavně v jakém stavu,,,,  děkuji za ochotu a krásný den i vám přeje, zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.2 (?), 2.9.2009 10:17

Všechny moc zdravím, tak jsem se konečně dočkal i já, včera jsem je telefonicky objednal u zahradnictví - Tomáš Petro - a dnes ráno mi došel poštou balík, všechny rostlinky jsou v dobrém stavu , jsou krásně zakořeněné, vše bylo dobře zabaleno, koupil jsem si hned 4 odstíny, stejně ale myslím, že ještě aspon' 2 v jiné barvě přikoupím, všem moc děkuji za radu, podporu a ochotu mi pomoci, těd' už jen aby se jim dařilo a vydrželi přes zimu, všem velké ahoj, zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.67 (?), 28.7.2010 13:12

Dnes jsem si koupila Komuli Davidovu krásně nakvetlou v zahradnictví RE-ZA v Sokolově, má nádhernou tmavěfialovou barvu.Je potřeba ji na zimu zakrýt chvojím, aby nevymrzla?Prosím o odpověd.Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 28.7.2010 13:27

Komuli je dobré před zimou zastřihnout cca 20cm nad zemí a zakrýt chvojím. Na jaře obrazí. Mám také fialovou a i žlutou.Krásně  lákají motýly-neříká se jim nadarmo motýlovec.

komule
komule
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marcela Brychtová - (22) - 85.226 (?), 28.7.2010 13:58

Dobrý den Zdeno, komulí mám několik jsou úžasné a nepotřebují žádnou zvláštní péči. Na zimu je nestříhám ani nezakrývám. Střih provádím až z jara na cca 30 - 50 cm výšky. Komule kvetou stejně jen na nových výhoncích. Krásně voní, jsou obležené spoustem motýlů. Letos jsem si myslela, že mi některé po drsnější zimě nepřežily, ale vyrašily opět všechny a teď jsou v plném květu. Nekvete zatím jen bílá, ale to už je otázka pár dní. Přeji Vám hodně úspěchů v pěstování. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
JITULE.S - (5) - 33.167 (?), 3.3.2014 6:50
Dobry den, muzete mi poradit jak komuli zastrihnout?Dostala jsem ji loni koncem leta vypada ze zimu zatim prezila jak ji tedy zastrihnout?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 3.3.2014 8:49

Dobrý den, komule kvete jen na nových výhoncích. Některé krátím cca 15-20 cm nad zemí, u některých mám už docela kmínky, takže krátím cca 75 - 100 cm nad zemí. Záleží na tom, jak jí máte velikou, jak chcete aby veliká byla atd. Vždy krásně obrazí a nádherně kvete. Nebojte se stříhat. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 3.3.2014 18:16

Komule mi letos vůbec neomrzla. Má krásně zelené listy. Dokonce ani mladé sazenice ani ve volně postaveném květináči neshodily listy. Prostě slabá zima. Někdy vymrzá až k zemi. K dřívější diskusi o vegetativním množení mohu doplnit, že se komule velmi snadno množí dřevitými řízky skladovanými přes zimu v bezmrazé místnosti a nebo bylinnými řízky. Odstín se mírně mění podle stanoviště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.235 (?), 8.3.2014 18:39

Dobrý den, jak velká asi naroste komule, když ji sestřihnete na těch 20cm? Chci ji do živého plotu. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika