Jedlý kaštan



host - 10.34 (?)
3.10.2006 7:02
Vážený. Žádný kaštan samec Vašemu stromku nechybí, protože tento strom má květy jednodomé, což znamená, že na stromě jsou květy jak samiččí, tak i samčí. Dokonce jsou přímo u sebe. Pro kvalitní opylení se ale zpravidla vysazují dva jedinci. Květy se opylují hlavně větrem. Pohodu přeje Stanislaw:-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host, 17.6.2005 22:15, zobrazeno: 29024x
Poradí někdo, kde se na internetových stránkách dozvím něco o jedlích kaštanech. Předem dekuji.
hadoka@tiscali.cz
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
clayy - (2), 14.1.2006 15:42
Bydlím ve středočeském kraji a nedávno jsem viděla nádherné vzrostlé a už i plodící jedlé kaštany.Vsadili je prý do volné půdy asi až tříleté.Do té doby je udržovali přes zimu v chladné garáži a občas zalévali.Já ho vysela loni jako jednoletý a netrpělivě čekám na jaro.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.25 (?), 14.9.2006 19:22
Já jsem kaštan nasadil na podzim doma a najaře jsem ho dal ven a přes zimu vydržel!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.192 (?), 1.10.2006 9:52
Můj jedlý kaštan roste volně v zahradě v tzv. České Kanadě 600 m nad mořem. Od loňska má už i plody a to by znamenalo, že je mu asi 11 let. Nic mu není, neomrzá, jen ho trochu okousal zajíc, ale to jsme opravili. Plody k jidlu nebudou nikdy, jsou malé a prázdné. Chybí nám kaštan-samec. Roste rychle a je krásný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.34 (?), 3.10.2006 7:02
Vážený. Žádný kaštan samec Vašemu stromku nechybí, protože tento strom má květy jednodomé, což znamená, že na stromě jsou květy jak samiččí, tak i samčí. Dokonce jsou přímo u sebe. Pro kvalitní opylení se ale zpravidla vysazují dva jedinci. Květy se opylují hlavně větrem. Pohodu přeje Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.242 (?), 6.3.2007 15:00
Mám dotaz pro zkušenější. Prořezává se kaštan ? A jak ? Je možné ho tvarovat, tedy jeho korunu ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.3.2007 16:46
Kaštany  jsem viděl pouze jako solitéry a  vysokokmeny - pěkná byla alej u Tlumačova, dnes již prořídlá. Habitus je podobný jíravci a ořechu, řez zřejmě nebude nutný. Kaštan je ale dost náročný na teplo. Ostatně ani odolnější jírovec není žádná horská dřevina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bules - (4), 7.3.2007 0:45
pomerne dobre po rezu obrazi. jedinej problem je ze pokud provedete radikalnejsi rez tak se muzete pripravit v danem roce o urodu. takze rezat ano, ale s mírou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.79 (?), 31.7.2007 4:39

Je-li jedlý kaštan jednodomý, proč je tedy třeba vysazovat dva jedince? Není v tomto případě důležité i stáří stromu? Dík za případnou odpověď. Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.1 (?), 1.8.2007 8:28

Tyto stromy lépe plodí když se opylují cizím pylem jako třeba ořešáky bude to jako u lidí ne s příbuzným genetika. Hodně kaštanů jsem viděl u Pravčické brány  i na skalách a výborně tam plodí .        z

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika