Je to buk?



host - 226.160 (?)
22.11.2008 23:11

Ano, je to buk -asplenifolia-no nevim, rekl bych Rohani. Mam jich dost.Napr.Fagus roseomarginata, F.purpurea pendula compacta, F.syl.Dawyck, F.purpurea, F.syl.pendula, F.syl.aurea, Nothofagus-ma tak droboucke listy jako penizky, jen namrza a letosni prirustek Fagus syl.mercedes-listy ma krasne uzke jako Acer palm.Disectum, no podobne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
One man - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 65.68 (?), 21.8.2008 7:31, zobrazeno: 12848x
Pomůže někdo s určením tohoto stromku? Borka připomíná buk, je šedá a hladká. Ale ten list??? Stromek pochopitelně bez jakéhokoliv označení.
pict_1
pict_1
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.3 (?), 21.8.2008 8:12

Tak tohle není buk ani omylem. Vzdáleně to připomíná nějaký netuzemský druh dubu (tutově to ale není ani dub červený ani dub bahenní). Chtělo by to více foto (detail letorostu, kmínku i listu).  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.35 (?), 21.8.2008 8:36

Nevím, dle čeho usuzujete, že to může být buk, dle mého názoru to skutečně buk je - fagus sylvatica Asplenifolia. Mám ho objednaný, první týden v září mi ho mají poslat. Tak to je můj názor. L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
One man - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 65.68 (?), 21.8.2008 9:11

Usuzuju na buk z toho, jak stromek vypadá. Tzn. dnes jsou ve školkách v Něměcku druhy, které dorazí se zpožděním k nám, než je někdo naroubuje... a protože soudný člověk neví všechno zeptal jsem se. Na zahradě mám fagsylv Sandrode, přibude fagsylv Mercedes a srovnáním s těmito druhy mi to prostě jako buk přišlo. Asplenifolii jsem vyguglooval a na 99,99 % to bude ono. Nevíte jak velké to u nás vyroste?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.35 (?), 21.8.2008 13:55

Lhala bych, kdybych tvrdila, že vím. Ale předpokládám, že standardní výška jako u ostatních druhů buku - 20-30m. Vybírám si také různé stromky, ale i když máme zahradu docela velkou, budu muset většinu stromků udržovat řezem v určité výšce. L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.67 (?), 21.8.2008 14:26

Dá se říct, že v podstatě ano i když jsem tam přímo nebyl. Byly mi dovezeny. Mám ještě fagus sylvatica purpurea nana. Nicméně, tady na severu Moravy je zahradnictví, které tyto buky má, ale zásilky pokud vím nedělají. K té velikosti asplenofolii, je to opravdu velký strom i u nás!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.35 (?), 22.8.2008 9:38

Já mám zase Fagus s.Rohanii a 'Roseomarginata', ale vše menší, žádné vzrostlejší. Já jsem od Příbrami, tady poblíž nic není, tak máte docela výhodu. Vše objednávám kde se dá, má mi přijít i Fagus Aurea.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.249 (?), 25.8.2008 10:56

Zřejmě F. s. ‘Asplenifolia’, i když dnes je kultivarů buku mrak. Kdyby byl červenolistý, více ocáskatý, tak je to ‘Ansorgei’. Asplenifolia dorůstá cca 12x12 m po cca 30 letech, daleko do normálního buku nemá.

M. Pavlík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.116 (?), 3.11.2008 12:48

Je to buk. Protože má zubaté listy jako dub je to matoucí. Zmińovaný druh je v Kadani v parku "Masarykovy sady". Vzrůstem připomíná mohutný dub. Název jsem zjistila na výletě na zámek Pillnitz.  Jako solitér je mohutný a vysoký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.160 (?), 22.11.2008 23:11

Ano, je to buk -asplenifolia-no nevim, rekl bych Rohani. Mam jich dost.Napr.Fagus roseomarginata, F.purpurea pendula compacta, F.syl.Dawyck, F.purpurea, F.syl.pendula, F.syl.aurea, Nothofagus-ma tak droboucke listy jako penizky, jen namrza a letosni prirustek Fagus syl.mercedes-listy ma krasne uzke jako Acer palm.Disectum, no podobne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika