Jaký je to druh vrby?



host - 248.227 (?)
23.4.2017 18:45

Podle lístků na první fotce bych také tipla svídu. Ale vrby s červenou kůrou jsou i nekroucené (S.alba Britzensis, Nova, S.caprea Silberglanz - jen co jsem teď našla na netu), když zadavatel trvá na vrbě...        Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 240.228 (?), 23.4.2017 18:29

Ta je Lído kroucená, to zadavatel určitě nemá. Podle zbytku lístků, co je na prvním fotu vidět, je to určitě svída... jak už psal někdo výše. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.227 (?), 23.4.2017 18:45

Podle lístků na první fotce bych také tipla svídu. Ale vrby s červenou kůrou jsou i nekroucené (S.alba Britzensis, Nova, S.caprea Silberglanz - jen co jsem teď našla na netu), když zadavatel trvá na vrbě...        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 23.4.2017 21:01

Jste dobrá, mě se to hledat nechtělowink Tak to si určitě vybere. Jen... u nás asi stejně nekoupí(krom té první, červenooranžové, tu mám i já) Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 142.162 (?), 23.4.2017 21:26

Dámy, myslím, že by to mohla být hledaná vrba nachová - Salix purpurea.

Ale vrb jsou celkově stovky druhů, u nás přirozeně se vyskytujících jsou desítky druhů. Jejich přesné určování je "trochu" náročnější zvláště podle listů (plně vyvinutých), palistů atd.

Svída to rozhodně není mimo jiné i proto, že má (svída) vstřícné postavení pupenů/listů/větviček; na fotce jsou střídavé.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.188 (?), 25.4.2017 14:53

Děkuji za rady a typy.Díky! Ale samozřejmě posílejte další typy.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 25.4.2017 15:05

A já si myslím, že se jedná o úplně vobyčejnou vrbu, a jen nějaký vtipálek celé fotce přidal červenou složku, jak je vidět i na stěnách místnosti, a teď se náramně baví. wink

PS: kdyby tazatel svůj dotaz myslel skutečně vážně, dá sem jak kvalitní fotku na denním světle, tak fotku stromu, ze kterého to utrhnul, a bylo by jasno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.188 (?), 25.4.2017 18:10

Pardon pane, ale já nemám telefon s foťákem a proto jsem to fotil doma na notebooku s nekvalitním foťákem (lepší nemám) a proto jsou ty fotky nekvalitní červené a s sebou si ho k řece asi nevemu!

           Děkuji za pochopení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 225.72 (?), 25.4.2017 18:36

Pokud nemáte jiný přístroj, vemte si notebook s sebou ven a vyfoťte to jím. Nevidím v tom nejmenší problém, pokud nesouhlasíte s vrbou nachovou, nabádáte k dalšímu tipování, tedy asi stojíte o bližší určení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.188 (?), 25.4.2017 19:43

Ano, potřeboval bych více informací.Prosím, pochopte,že, si asi nevezmu notebook k vodě.

POPIS :

lístky jako má vrba, roste u vody, velmi pružné pruty, roste u řeky Bečvy

           Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika