Jak se jmenuje?



host - 137.146 (?) 
11.8.2011 18:06, zobrazeno: 6950x

Prosím o identifikaci. Je to okrasný stromek, kulovitá koruna, velké srdčité listy a na podzim dlouhé lusky. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 223.249 (?), 11.8.2011 18:09
Katalpa lat.Catalpa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 74.206 (?), 11.8.2011 21:14
Nutno dodat: není katalpa jako katalpa. Pěstují se totiž nejméně tři druhy a několik odrůd - odlišují se především vzrůstem: od stromků s malou kulovitou korunkou po mohutné až třeba 15-20m vysoké stromy. Josef. (P.S.: Zahradnický kacíři, pokud jste to Vy, kdo první odpověděl (...249), prosím, hlaste se. Vaše odpovědi, byť jsme s nimi občas nesouhlasili a polemizovali jsme o tom s Vámi, byly také zpestřením diskuse a jejím občasným provětráním.) :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.249 (?), 12.8.2011 12:55
No je jich víc, ale paní měla určitě na mysli Katalpu. O zahradnickém "kacířství" nic nevím.Jak se to projevuje, prosím pěkně, pane Josefe? :D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 12.8.2011 17:17

Dobrý den. Jistěže měla paní na mysli katalpu, o tom není pochyb a já jsem to ani slovem nezpochybnil. Pouze jsem vaši informaci doplnil, že jsou katalpy různé a když paní přijde do zahradnictví a bude chtít pouze "katalpu (bez bližšího určení)", pak nemusí dostat takovou, jakou měla na mysli: může dostat stromek malého vzrůstu anebo zase naopak strom, který se jí do zahrádky nevejde.

"Zahradnický kačíř" je přihlašovací jméno jednoho z dřívějších přispěvatelů, který měl IP adresu končící stejně jako Vaše na 249 (pokud si to dobře pamatuji). Delší dobu již nepřispívá (anebo alespoň ne pod tímto svým jménem) a v diskusi chybí. Jak se to projevuje: míval třeba velmi vyhraněný názor na stříhání a řezání stromků apod...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.249 (?), 12.8.2011 19:16
No to jo pane Josefe, ale ta paní najde na internetu podle slova "Katalpa" to co chce.Já myslím, že si poradí a v zahradnictví jí poradí rovněž. Paní to zřejmě někde viděla a líbí se jí to.Nakonec proč ne.Teď je to poměrně taková "novinka",takže mi bylo hned jasné co asi tazatelka chce.Na Wikipedii najde například 11 druhů teto rostliny.Mohl jste to doplnit a přidat příspěvek co která potřebuje a jakého je vzrůstu, jak je odolná atd. Mohl jstze jí doporučit něco.Do malé zharady, jak jsem si vyhledal, je ideální kultivar: Catalpa bignonioides 'Nana'. Ale z vlastní zkušenosti vím, že když k nám přijde zákazník, tak jedna z nejčastějších otázek je:" A jak to vyroste velké"? Tkže bych se o pani nebál. :) Jinak k tomu "kacíři",to bude omyl, protože já se nikdy pod nickem na této diskuzi nepřihlašoval a tato stanice je asi měsíc stará.Vyhraněný názor mám leda na politiku. :)) Teda řeknu Vám, že mám pokušení se zeptat jak vypadá vyhraněný názor na stříhání stromků(jakých vlastně?(!) :D, ale to bychom příliš odbočili od Katalpy. :D Takže bych to považoval za ukončené. :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 102.15 (?), 12.8.2011 21:41

Přece jen se k naší diskusi vrátím v několika bodech:

1. Podle čeho jste usoudil, že se ptá "paní"? (já to od Vás převzal.)

2. Vaše informace byla velestručná.

3. Doplnil jsem ji poukazem na to, že se může setkat s větším množstvím druhů rozdílných vlastností.

4. Mezi vlastnostmi jsem výslovně zmínil vzrůst o němž se i Vy zmiňujete jako o základní informaci, na kterou se zákazník ptá.

5. Ne vždy dostane zákazník od prodavače pravdivou odpověď. Prodavač chce prodat, tak někdy ujistí zákazníka o tom, že daný výrobek/výpěstek je ten, který zákazník shání (klamání zákazníka nemusí být prodavačovým úmyslem).

6. Pokud bych měl pojednávat o nárocích apod. musel bych opisovat knižní a internetové zdroje. Sám píšete, že kdo chce, tak si je vyhledá. Musí mít ovšem důvod si je vyhledat.

7. Zmínil jsem se pouze o několika nejčastěji pěstovaných druzích. Většina z uvedených 11 druhů není k sehnání.

8. Nemohl jsem doporučit nic, protože nevím, co konkrétně shání, do jakých podmínek, jaké má místo, kolik má poptávaný strom dorůst...

9. Zadejte si vlevo do vyhledávání pojem "kacířův řez" a pochopíte, jaký je "vyhraněný názor na stříhání stromků". :-)

10. Omlouvám se, že již neřešíme podstatu otázky "Jak se jmenuje" a končím.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE23:25
Traverzy IPE21:01
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika