Jak namnožit rakytník?



host - 232.159 (?)
29.10.2009 17:35

V sousední vesnici založili před pár lety malou rakytníkovou plantáž, zhruba před 14-18dny jsem si dovezl větvičku bez plodů, dal ji do vody jen tak ze srandy, dneska už má kořínky!!! Jo mám ji celou dobu ve sklepě - je tam kolem 12°C, takže žádné teplo, přesto vyrazily kořínky.

Takže odpěstovat řízkováním musí být relativně jednoduché, když vyrostou kořínky na větvičce co se venku ukládala k zimnímu spánku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 84.40 (?), 23.9.2009 15:32, zobrazeno: 12447x

Dobrý den,

v blízkosti domova rostou krásné keře rakytníku řešetlákového. Množí se ze semen nebo dřevitými řízky. Poradí mi, někdo, jak mám přesně postupovat? Je právě teď vhodná doba?

Předem děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 249.137 (?), 17.10.2009 18:36

Vloni, hádám na přelomu léta a podzimu, jsem si ulomil dřevitý řízek a kupodivu se se stimulátorem chytil. Nevím jestli to byla náhoda, každopádně dávám to jako tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.40 (?), 29.10.2009 8:11

Děkuji, za pokus člověk nikdy nic nedá, že?

Také to zkusím.

S pozdravem

K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.140 (?), 29.10.2009 9:25

No, nevím, jen ať nestřelíte vedle. Rakytník roste na Karvinsku na každé skládce důlní hlušiny jako jedna z prvních rostlin. Uhamounil jsem se na několik oddělků s kořenem a vysadil do sadu.  Po dvou letech, kdy asi sám rakytník nevěřil jaké štěstí jej potkalo, se rozrostl a zaplodil. Musíte mít samičí i samčí rostliny. Samičí poznáte nyní podle oranžových bobulek. Stačí jeden samec na pět samičích. Bohužel s plody rakytníku koupeného ve školce se to nedá srovnat. Malé, nevýrazné chuti a vůbec fuj. Spíše přemýšlím o přeroubování. Jinak pro vaši informaci: Roste to ve všem. Na haldách vytěžené hlušiny stejně jako u mně v sadu, kde mu pravidelně hnojím. Ale nijak speciálně. Jo a mám pocit, že když to nebudete hlídat, rozroste se Vám po zahradě sám od sebe. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.159 (?), 29.10.2009 17:35

V sousední vesnici založili před pár lety malou rakytníkovou plantáž, zhruba před 14-18dny jsem si dovezl větvičku bez plodů, dal ji do vody jen tak ze srandy, dneska už má kořínky!!! Jo mám ji celou dobu ve sklepě - je tam kolem 12°C, takže žádné teplo, přesto vyrazily kořínky.

Takže odpěstovat řízkováním musí být relativně jednoduché, když vyrostou kořínky na větvičce co se venku ukládala k zimnímu spánku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika