Jak a kdy řízkovat syrský ibišek



Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?)
23.7.2011 18:46
Dobry den, uz jsme se dozvedeli, ze s. ibisky muzeme koupit v kvetinarstvi, ze v klidu vyrasi ze semen, ale jeste nikdo pani neporadil, zda a kdy jdou rizkovat. Reaguji, protoze by mne to take zajimalo. Poradi nekdo? Diky! Sterba
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 160.145 (?), 10.7.2011 13:30, zobrazeno: 7757x

Dobrý den, mám na zahradě syrský ibišek. Je zcela obsypán poupaty a dnes první tři rozkvetly(bílý s červeným středem). Chtěla bych ho nařízkovat a podělit známé a sousedy. Kdy se to dělá a jak? Můžu ustřihnout řízky i teď, když má poupata? A dát řízky do vody, do písku, nebo do hlíny?Je nutný stimulátor? A jak mají být řízky velké?

Údajně existuje více barev, i plnokvětých. Budou v zahradnictvích k mání na podzim, nebo až na jaře?

Děkuji za odpovědi, nemám s ibišky zkušenosti

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.155 (?), 21.7.2011 11:39

V zahradnictvích jsou právě teď a je vidět i barva, protože začínají kvést. Na podzim jsou zbytky a na jaře zbytky z podzimu. Nejvíce jich zaváží právě v době od začátku července (alespoň u nás).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.0 (?), 23.7.2011 13:24

Dobrý den, syrské ibišky mám na zahrádce již patnáct let a dobře se množí i ze semen. Zkušenost mám takovou, když semenáčky po odkvětu neostříhám, vysemení se pod původní keř a na jaře v klidu vyraší. Jinak keře na jaře, před vyrašením hodně ostříhám, kvetou nejvíce na nových výhonech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?), 23.7.2011 18:46
Dobry den, uz jsme se dozvedeli, ze s. ibisky muzeme koupit v kvetinarstvi, ze v klidu vyrasi ze semen, ale jeste nikdo pani neporadil, zda a kdy jdou rizkovat. Reaguji, protoze by mne to take zajimalo. Poradi nekdo? Diky! Sterba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.90 (?), 24.7.2011 21:19

No, ne že by odpověď nebyla vyžadována důrazně, že...

Samozřejmě, že ibišky řízkovat jdou.

Mně nejlépe ze zelených řízků, dva páry listů, spodní odstranit, vrchní zakrátit. Stimulátor. Perlit nebo substrát.

Čímž jsem v podstatě odpověděla i na to kdy. Řízkuji od pol. června.

Plnokvěté existují, kvetou později než ty s květy jednoduchými (asi existují výjimky). Někt. plnokvěté jsou patentově chráněny + nejsou tak otužilé (Chiffony a další).

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?), 24.7.2011 22:44
Diky za odpoved:). S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika