Dříšťál - schnutí listů



houba79 - (17) - 137.83 (?) 
1.6.2016 18:53, zobrazeno: 4337x

Dobrý den,

můžete mi někdo prosím poradit, proč mi najednou začaly vadnout dřišťály?

Mám je vysazené 3. rok. Ty dva malé žluté jsou Tini gold a ten byl takhle špatný už od začátku. Ty vyšší žluté jsou Maria a ten poslední Orange rocket.

Kdyby takhle odcházely všechny tři rostlinky, tak bych si myslela, že je to prostředím, ale je divné, že ty krajní dva jsou v pořádku. Soused v ulici má Tiny gold a ten se nedá s tím mým srovnat. Je krásný a huňatý a to ho má od loňska. Ještě před 14 dny byly v pořádku všechny rostlinky a pak se najednou začaly kroutit a osychat lístky, ztrácí barvu a nakonec opadají a zůstane jen holý pahýlek. Ráda bych nějak zasáhla, abych o ně nepřišla, ale netuším co se děje a jak jim pomoci.

Děkuji za každou radu.






Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.55 (?), 1.6.2016 22:48

Lístky mohou být spálené i sluníčkem, před několika dny pěkně peklo... Také se mi stane, že sem tam na dřišťálu uschne bezdůvodně větvička -ustřihnu ji, zas vyrazí jiná...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
houba79 - (17) - 81.0 (?), 2.6.2016 7:54
Děkuji. Ani, to mě také napadlo. Jenže všechny jsou vystaveny slunci stejně a schne jen ten prostřední. Krajní jsou celkem v pořádku. Loni jim sluníčko nevadilo, tedy až na sem tam tu větvičku, jak píšete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika