Dřezovec trojtrnný Sunburst



host - 27.150 (?)
22.5.2020 12:48

A jak vypadá teď? Takový jsem měl hloh a napřímil se a je to velký strom s pěknou korunou. Dřezovec má dnes u nás zatím jen zelené pupeny a nechce su mu, letošní jaro stojí za houby, takový počet dní na jaře s mrazem jsem nazažil snad 30 let

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 153.240 (?), 21.6.2018 21:00, zobrazeno: 2393x
Mam na podzim zasazeny Drezovec (Gleditsia Sunburst). Ma nejaky podezrele dlouhy terminal - viz foto. Ma sanci se naprimit a udelat peknou korunu?
Drezovec
Drezovec
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 27.150 (?), 22.5.2020 12:48

A jak vypadá teď? Takový jsem měl hloh a napřímil se a je to velký strom s pěknou korunou. Dřezovec má dnes u nás zatím jen zelené pupeny a nechce su mu, letošní jaro stojí za houby, takový počet dní na jaře s mrazem jsem nazažil snad 30 let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.135 (?), 14.4.2023 14:57

Zdravím vás, měl bych otázečku, mám dřezovec, ale nevím jaký druh. Jak poznám, že je to Sunburst? Jde mi o to, že tento dřezovec prý neplodí a jednou bych chtěl mít z toho nějaké plody jestli se dožiju.

Byl to dárek, poslední místo na mé zahradě. Nikdo není schopen mi říct co je to za druh. Je to prut asi 180 cm vysoký a bohužel bez trnů, mám podezření na neplodící formu. Nejraději bych to vykopal ven, ale zase se nechci rozhádat s příbuzenstvem a takovou radost z toho měli a budou to jistě sledovat jak poroste indecision

Nikdy jsem dřezovec nepěstoval a ani o tom neuvažoval. Ale je jedlý takže proč ho vlastně nemít? Dárek mně překvapil, jenže co z toho nakonec bude? Mám jedlou zahradu a i něco málo okrasných dřevin, pokud to jde tak chci nějaký užitek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.75 (?), 14.4.2023 18:06

V popisu u něj píší, že je téměř beztrnný a zjara má ostře zlaté zbarvení listů.  

Kdyžtak to bude aspoň pěkný strom, nemusí být všechno k jídlu wink.      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.60 (?), 15.4.2023 12:57

Lído, díky. Asi máš pravdu, moc to řeším. A hlavně nejsem nejmladší, takže té případné úrody bych se ani nemusel dočkat. Klíčové bude to zbarvení, ale na plody dřezovce si můžu dojít i do blízkého parku, tam je to už pěkně vzrostlý strom. Další generace ať si dělá jak chce, zatím velký zájem starat se o zahradu moc není. Na prvním místě mamon, auta, moře, fitka, hry. Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika