Červený javor - choroby



milanko - (1) - 188.170 (?) 
20.8.2010 23:22, zobrazeno: 27417x
2 roky zasazený javor napaden na listech bělavým povlakem s příznaky jakoby užírání listů něčím - plísní či škůdcem. postřik fungicidy zatím neúspěšný. Prosím o radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 171.116 (?), 11.8.2014 23:18

Pozoruji to samé, zatím jsem neléčil, neboť také nevím příčinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 11.8.2014 23:31

Javory trápí svraštělka javoru a padlí. Svraštělka na jaře při rašení (Dithane, Kuprikol a i jiné fungicidy), padlí na počátku výskytu (strobiluriny, DMI...). Svraštělka je u nás běžně, padlí ne. Když stříkám na jaře jabloně proti padlí a strupovitosti, tak vezmu i javůrek. A OK. Ale padlí je letos všude (mírná zima).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 12.8.2014 9:39

A na mojí fotce je svraštěnka? Jarní listy jsou ok ale to co vyrostlo v létě nějak zasychá...

Padlí tady není, jen na jaře byl silný útok mšic sad

Červený javor - choroba
Červený javor - choroba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petra20 - (5) - 177.11 (?), 20.9.2014 22:41

Dobrý den, mám stejný problém. V loňském roce jsem to u javoru pozorovala poprvé, podle mě se nejspíše jedná o padlí, protože svraštělka dělá skvrny černé. Řešila jsem to tak, že v zimě jsem veškeré listí shrabala a na jaře postříkala stromek Championem, když mi zbyl z postřiku jiných rostlin. řekla bych, že letos vypadal stromek lépe, padlí se projevilo až teď ke konci léta, ale jinak celé jaro a skoro celé léto byly listy pěkné. Zkusím ještě letos koupit nějaký fungicid určený přímo na padlí a uvidíme, jestli se to nezlepší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika