Červenolistý javor - fľaky na kôre



host - 38.75 (?)
6.4.2008 8:54
Mám stejný problém. Bílé fleky na kůře mám taky a listy v létě jako spálené. Vypadá to jako plíseň. Prosím, nevíte, jaký přípravek na to použít a o jakou chorobu se jedná? Děkuji.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 54.82 (?), 28.2.2008 15:09, zobrazeno: 11518x

Vo svojej záhradke sa už x - tý krát snažím dopestovať červenolistý javor Acer palmatum- Atropurpureum. Pravidelne po zime sa však objavuje rovnaký problém s bielymi fľakmi na kôre (najprv len sivobiele fľaky, ktoré sa rozšíria po celej kôre). Rastliny som sadila na rôzne miesta, zazimujem ich, striedam ich umiestnenie v zahrade. Vlani som opäť učinila už "naozaj posledný pokus", ale rastlina je už zase rovnako postihnutá. Môže ísť o nejaké vírusové napadnutie? Reagovala by rovnako aj odroda  Dissectum? A to chcem Acer Flamingo (zelená kôra, bielo-zelené listy)... Mám vôbec nádej, že mi aj tento neodíde? Ďakujem za vaše rady a skúsenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.75 (?), 6.4.2008 8:54
Mám stejný problém. Bílé fleky na kůře mám taky a listy v létě jako spálené. Vypadá to jako plíseň. Prosím, nevíte, jaký přípravek na to použít a o jakou chorobu se jedná? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.6 (?), 25.8.2009 12:41

Mám červenolistý javor na podzim sázený asi dva metry vysoký.Kdo muže poradit kdy a jak stříhat.Začátkem srpna začaly podrážet nové výhony u vršku jsou tam krásně zbarvené listy, ty puvodní jsou více hnědé.Jak se dále o strom starat?Děkuji za radu.Naďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 26.8.2009 0:38

Pro Naďu - japonské javory se nestříhají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika