Červenolistý buk - rašení



Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?)
22.5.2011 3:17
No, nevím... U nás v Praze (300 m n. m.) červenolisté buky rašily už někdy v půlce dubna a teď už jsou listy dávno plně vyvinuté (a bohužel od tohoto týdne také plné mšic). Na druhou stranu musím říci, že nově vysazené sazenice se mohou chovat velmi nevyzpytatelně. Ze dvou stejných stromků ze stejné školky vysazených na podzim jeden vyrašil v půlce dubna a druhý o měsíc později.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 193.108 (?), 20.5.2011 9:53, zobrazeno: 12918x

Zdravím všechny, mám červenolistý buk od podzimu a ještě nevyrašil? Je to normální, výška 440nm, lehké přistínění? Děkuji a hezký den

T.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.134 (?), 21.5.2011 8:53

Máme také červenolisté buky a nám obrazily až na začátku května. Všechno už bylo zelené, jen buky nic, taky jsme váhali, jestli přežily zimu - máme je také od podzimu. Tyto buky asi celkově obráží až hodně pozdě, tak jestli je u vás chladněji, tak bych ještě počkala, třeba vyraší listy až se teď oteplí.  P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 22.5.2011 3:17
No, nevím... U nás v Praze (300 m n. m.) červenolisté buky rašily už někdy v půlce dubna a teď už jsou listy dávno plně vyvinuté (a bohužel od tohoto týdne také plné mšic). Na druhou stranu musím říci, že nově vysazené sazenice se mohou chovat velmi nevyzpytatelně. Ze dvou stejných stromků ze stejné školky vysazených na podzim jeden vyrašil v půlce dubna a druhý o měsíc později.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 4.163 (?), 22.5.2011 11:19

Zdravím. Letošní zima a hlavně předjaří bylo extrémně suché. Jestli jste ho dostatečně nezalévali, mohl prostě uschnout. Jestli nebyl kontejnerovaný, mohl zaschnout už na podzim, kdy zakořeňuje. Zkuste ho pravidelně zalévat, snad ho to nastartuje. Už jsem to tu někam psal, že se mi osvědčil děravý kbelík u kmene a denně ho naplnit vodou. On pak pomalu kape a zavlažuje jen ten strom, ale do hloubky. Moc stromků a hlavně broskví jsem tím už zachránil, nebo pojistil. Touhle dobou by už měl být buk normálně olistěný a bujaře přirůstat. Hodně štěstí.

Fagus sylvatica 'Purpurea Pendula'
Fagus sylvatica 'Purpurea Pendula'
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 22.5.2011 15:06

No, nevím, nevím, je už hodně pokročilá doba a buk by měl být nejmíň měsíc narašený. Myslím, že bude po něm  Zkuste ulomit konec některé větvičky. Jestli půjde suchá ulomit, zkoušejte,,lámat" až pokud se to lámat bude - třeba narazíte na živé dřevo. To poznáte, že větvička pruží a nejde jen tak lehce zlomit..

Já už mám nový buk zasazený (místo toho javoru - tak snad půjde 

Fagus silvaticu pendulu (bez té purpurea  ) mi zahradníci zasadili ve velikosti cca 4m - ovšem každý rok byl menší a menší - až jsme se naštvali, přesadili ho jinam (kde to tak nehyzdí) a čekáme, zda se vzpamatuje 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 4.163 (?), 22.5.2011 15:34

A to Vám odumíral vršek? Já jsem ho musel nahoře zakrátit, aby už výš nešel, když je "pendula" a on to zdá se stejně ignoruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 22.5.2011 16:06

Ano, hlavně vršek, ale i ostatní výhony na koncích a kmen byl normálně napadený nějakou houbou. Teď koukám, že tam nahoře trčí dvě suché haluze jak rohy - musím ho seříznout do zdravého dřeva a zkusit zavoskovat. Už jsem takhle zachránila břízu, u které byl stejný problém - každý rok odešla některá horní haluz a byla menší a menší  U bříz - takových těch pendul, co jsou širší než vyšší  tam stejně, jako asi i Vám, vyrazily rovné větve nahoru (vypadá to divně) ale muž do nich odmítá řezat (mám prý být ráda, že alespoň něco roste  ) tudíž to máme takové podivné,,příšerky" 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.15 (?), 22.5.2011 20:48

Zdravím, děkuji za vaše názory, když zaříznu do větviček, tak je tam míza, suché nejsou. Pokud zaschly třeba jen pupeny, vyrazí náhradní? Někde jsem v TV zaslechl, že až v příštím roce? Díky

T. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.18 (?), 22.5.2011 21:24
Muj buk ktery jsem sazel na podzim vyrasil uz nekdy v dubnu, pak ale prisly mraziky a vsechny listky a pupeny zmrzly, asi 3 tydny se nic nedelo a dnes jsem koukal ze uz zase zacina obrazet, takze ja bych jeste pockal a on nakonec jiste taky vyrasi. Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 221.109 (?), 23.5.2011 14:03
Je-li to uvnitř živé, dejte mu šanci. V nejhorším případě se probudí spící pupeny pod kůrou. Nevím, jak je to se zaschlými pupeny, ale když buku uprostřed sezóny uschnou listy, je schopen ještě v téže sezóně vytvořit nové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika