Bobkovišeň - děravé listy



host - 162.128 (?)
8.4.2011 20:42

rádo se stalo, je to krásný živý plot, můj nejoblíbenější. Za rok ho budete mit vysoký a krásně hustý.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 18.226 (?), 7.4.2011 9:26, zobrazeno: 33288x

Dobrý den,

máme na zahradě u plotu vysázené bobkovišně - pořídili jsme je vloni a už při sázení jsem si všiml, že na některých listech jsou malé dírky... žádný viditelný škůdce ale nikde nebyl. Letos potom, co odtál sníh jsou některé listy hnědé - připisuji to namrznutí v noci a ráno, ale některé listy jsou pořád děravé a nejde jen o listy staré, ale i o ty, které vyrostly v průběhu loňského roku.

Můžete mi někdo prosím poradit, o co se jedná a jak se proti tomu bránit. Žádné škůdce typu slimák apod jsem nenašel, listy jsou čisté.

Moc děkuji za jakoukoliv radu.

Vašek

Hnědé a děravé listy
Hnědé a děravé listy
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.128 (?), 7.4.2011 19:54

je to houbova choroba (houba Stigmina carpophila), sucha skrvnitost listu. zacne to tema dirkama, postupne se zvetsuji a pak opadaj listy,  dostava se to na větve. Postříkejte fungicidem - např. Dithane. Je vhodne ostříhat ty oschlé větvičky, jinak vám houba přezimuje a je tam zase.

ja s tim bojuju už pátým rokem... mám to taky celé umrzlé. ale nebojte,  ona ted vyraší a bude zase celý rok krásná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.226 (?), 8.4.2011 7:08

Super - moc moc díky za radu, hned dneska to koupím a o víkendu postříkám. Snad to pomůže co nejrychleji.

Ještě jednou moc děkuju. V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.128 (?), 8.4.2011 20:42

rádo se stalo, je to krásný živý plot, můj nejoblíbenější. Za rok ho budete mit vysoký a krásně hustý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.155 (?), 17.4.2011 17:39

Přesně takhle vypadají listy na mém rhododendronu, může to být to samé?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.50 (?), 2.5.2011 10:55

Dobrý den, zakládám živý plot, ráda bych ho měla zelený i v zimě a protoj uvažuji o kombinaci bobkovišně, hlohyně šarlatové evt. kaliny pražské. Jsou to info vyčtené z netu. Ráda bych slyšela názory z praxe zejm. jak rychle keře rotou. Uvítám jakoukoli radu. Děkuji Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.42 (?), 16.3.2014 22:03

Dobrý den! Mám s bobkovišní také problém, který jste před 3 roky řešil. Jen se chci zeptat, jak se vaší bobkovišni daří - pomohlo ošetření? Chystám se Dithane použít teď v březnu, tak uvidím, jaký bude efekt. B. Grossová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 19.3.2014 8:57

Vedle té dírkovitosti by přicházel v úvahu i lalokonosec. Zejména u rododendronů (pro Ferdu u pěnišníků) Oválnédírky na okrajích listů - to je jeho dílo. Rozdíl by byl v tom, že po lalokonosci zůstává díra hned po žíru, u houbové choroby nejprve pletiva zaschnou a později teprve vypadnou. Koukal jsem na přípravky, jestli se dá věřit Wikipedii je spektrum přípravků širší, i když Baycor už na trhu nejspíše není. Champion 50 WP, Kuprikol 50, Kuprikol 250 SC, Baycor 25 WP, Dithane M 45, Dithane DG Neotec, Talent, Syllit 65 WP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika