Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Ahoj mám dotaz na zkušené zahrádkáře, arboristy apod. Před lety jsem svým nezkušeným zákrokem docílil něčeho co jsem vlastně vůbec nechtěl. Asi u patnácti-leteho buku lesního jsem ořezal spodní větve asi do výšky trech metrů s vidinou krásného holého kmínku jako tomu bývá u starších stromů které shazují spodní větve z důvodu absence světla a jejich nepotreby. Ale stalo se to že jsem svým zákrokem posílil růst v horní části natolik že strom z jednoho místa má čtyři stejně velké větve které rostou směrem vzhůru. Strom teď spíše připomíná koště a přišel o svůj přirozeně dominantní terminál. Když teď budu postupně ořezávat ty silné větve asi posunu vzniklý problém výše po kmeni. Zajíma mě zda je nějaká technika jak přimět, aby danou větev přestal tolik zásobit svou "silou" podporující její další prudký růst. A tím podpořil jediný terminál, kterým by zase strom mohl v budoucnu vytvořit přirozený habitus. Je mi jasné že každý strom je originální a nemá smysl nějak zásadně ovlivňovat jeho přirozený růst a vzhled. Ale zřejmě mým starým zákrokem jsem z něho vytvořil nevzhledné koště. Zvazuji ponechat max dvě větve a tím vytvořit dva terminály a tím dál nechat strom přirozeně růst. Bojím se ale dvě zbylé větve uříznout aby nedošlo k dalšímu posílení koruny. Děkuji za tipy a rady
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika