Prosím o určení kytiček



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
EVINKA - (18) - 93.244 (?) 
7.5.2013 10:15

ano č.3vlevo je opravdu phalaris arundinacea, je to taková stříbrná trávička, hodně se mi rozrůstá a už nevím co s nísmiley mám ji ve skalce, ted jsem ji rozsadila i jinde na záhon, tak uvidím jak se jí bude dařit.na obr.č, 3v pravo není kolkwitzie, koukala jsem na net-je to jiný keřík.jinak verbena, mahonie sedí.jen s tou šalvějí si nejsem jistá, bylo mi řečeno že je to levandule aopravdu tak voní.tak nevímsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
EVINKA - (18) - 93.244 (?), 7.5.2013 10:27

ještě se zeptám, byla jsem už nedočkavá a vysadila už uvedené rostlinky do záhonu, včetně begonek.myslíte že jsem udělala dobře?, ted jsem si uvědomila že zmrzlíci přijdou až za týdenblush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.7 (?), 7.5.2013 10:39

...ta kyticka c 10 vam vyrastie v husty velky krik s priemerom 1 aj 2 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 7.5.2013 11:05

Pokud nebudou mrazy jako vloni, stačí dát na rostliny na tu chladnou noc vědro, nebo lahev od okurek (4l), popřípadě pod ten kryt přidat "petku" s teplou vodou. Trojka je podle mě Cuphea. Dvojka a čtyřka jsou řazeny do rodu Helichrysum. Jmenované venku zmrznou, ale dají se pěstovat v místnosti přes zimu (stejně jako 1,7,8,9), množí se řízkováním (některé verbeny i ze semen). Sedmička určitě pokvete, nejspíše je to trvalka v tomhle stavu to jde určit špatně. 3 (tráva), 5,6,10,11 jsou trvalky, 5 pokud je to Lavandula angustifolia také (ten list je dost široký, ale některé odrůdy je takové mají) - první rok raději s nastlanou pokrývkou z listí nebo rašeliny kompostu pokud je to L. stoechas (velké květenství jako paličky) nejspíše nepřezimuje (do květináče, do sklepa).  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
EVINKA - (18) - 93.244 (?), 7.5.2013 11:28

ano trojka vpravo je opravdu cuphea hysopfolia wink děkuji mockrát! smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 7.5.2013 21:32

Při pohledu na 7 mě něco říká, že by to mělo být   Leontopodium alpinum - protěž alpská. Osatní tu bylo již asi vše určeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika