Netýkavka - řízkování



host - 78.30 (?)
29.4.2010 13:20

To se mi taky stává,  ty zvadlé pak shodí přebytečné listy a někdy se vzpamatují samy. Takže jim můžete vyjít vstříc a trochu jim listy protrhat, aby se omezilo vypařování. Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Jablíčko - (29) - 172.4 (?), 29.4.2010 9:41, zobrazeno: 18518x

Dobrý den, včera jsem si udělala řízky dvou netýkavek - oranžové a bílé.. Bílé se daří dobře, ale ta oranžová je povadlá a to všech 6 řízků.. Poradili by jste mi, co udělat, jak se ještě zachránit?

vlevo dvě oranžové, vpravo bílá netýkavka
vlevo dvě oranžové, vpravo bílá netýkavka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.30 (?), 29.4.2010 13:20

To se mi taky stává,  ty zvadlé pak shodí přebytečné listy a někdy se vzpamatují samy. Takže jim můžete vyjít vstříc a trochu jim listy protrhat, aby se omezilo vypařování. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 29.4.2010 13:26

Hančo, je už možné umístit netýkavky na balkon? není na ně ještě moc zima? Včera jsem je zakoupila už kvetoucí v tržnici

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jablíčko - (29) - 172.4 (?), 29.4.2010 15:09

Děkuji za info, tak to nemám ještě vyhazovat? :-) Ještě jsem zkusila s půlkou oranžových řízků, že jsem je píchla do mokré hlíny a uvidím, kde to vydrží. Listy proškubnu, urychlím tedy to "opadání" Děkuji za info, jsem v řízkování nováček, v zahradničení vlastně celkově. Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.166 (?), 29.4.2010 17:11

Já je mám zatím doma, protože je chci sázet na záhon a nějaké mrazíky nejspíš ještě budou. Ale na balkon by se už jistě dát mohly, s tím, že když budou hrozit mrazy, stačí je uklidit nebo přikrýt. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 178.180 (?), 29.4.2010 19:49

Dobrý den, myslím si, že se měly odstranit všechna poupata a zakrátit listy o polovinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 30.4.2010 10:24
Dobrý den. Rozhodně není dobré zakořeňovat cokoliv na slunci. Pletiva jsou porušená a výpar vody listy velký. Sundejte řízky parapetu, žiletkou lehce seřízněte stonky a postavte kelímky na světlo, ale do stínu. Ještě bych probrala květy. Listy opadají samy, ty už jsou asi nevratně poškozené. Také voda se Vám v kelímcích jistě ohřála. Ale jsem přesvědčena, že Vám řízky zakoření a z rostlinek budete mít radost. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jablíčko - (29) - 172.4 (?), 4.5.2010 17:56

Dobrý den, děkuji všem moc za rady, zdá se, že po nich se řízci drží :-) K tomu parapetu - je to sever okno, sluníčko je tu jen ranní, takže sluníčko by nemělo ublížit.

Ještě jsem se chtěla zeptat na řízkování květiny osteospermum.. Dá se to vůbec u této rostliny? Manžel mi koupil dvě květiny - tm.fialovou a bílou, jsou nááádherné. Chtěla bych jich letos ještě pár, ale už ne za tu cenu.. Na příští rok je to už teď jasné - budou ze semínek, ale jak letos rychle a zadarmo nejlépe mít víc té krásy?

A ještě dotaz, mám vysetá tyto semínka

na obalu píší, že je to trvalka, tzn., že přes zimu mohou zůstat venku, nevymrznou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.193 (?), 22.1.2011 18:36

skoro po roce se vracím k poslednímu příspěvku. Koupila jsem semínka osteospermum a netýkavky, dnes jsem je vysela do kelímku, "osteo" bylo jen 5 semínek a netýkavky 11, ale jsem ráda, že semínka byla aspoň vidět, že to nebyl jen "prach" jako u jiných. Co se týká "osteo", tak je tam napsáno že je to trvalka, ale nemůže se rostlina nechat venku, musí se dát v květináči dovnitř a tam přezimovat, jako pelargonky. Také jsem tak přezimovala podobnou kytku s šedými lístky a bílými květy jako kopretina a daří se jí dobře. Netýkavku jsem ještě ze semen nepěstovala.  Koupila jsem také květinu "boubelík",  také se o ní píše, že je to trvalka, ale na záhonu zmrzla, a to jsem měla tři rostlinky v různých barvách. Vložni jsem dostala modrý boubelík, vzala jsem ho do sklepa a teď mi začíná rašit. Občas se píše o nějaké rostlině, že je to trvalka, ale nepíšou už, jaké mrazy přežijí. Třeba o bambusech jsem četla, že je to trvalka, ale některý vydrží mráz do 5 stupnňů, některý do 10, některý i víc. No ale je to všechno trvalka. Zkoušel už někdo vyoěstovat netýkaku ze semen a vyrostlo z toho něco? díky Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.92 (?), 22.1.2011 18:51

Loni jsem ji pěstovala ze semínek doma za oknem, už si nepamatuju podrobnosti, tak nějak podle návodu na sáčku, žádný speciální substrát, jen v zemi ze zahrádky. Rostla skvěle a snadno, ale příště bych ji zasela později, nemám skleník a tak se semenáčky dost vytáhly, než jsem je mohla dát ven. Letos přezimuji řízky ve sklenici s vodou. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika