jak vypěstovat bidens ze semínek



tushalay - (7) - 138.82 (?)
30.8.2009 11:21

Bidens se dá ze semínek vypěstovat velmi snadno, každoročně se mi na zahradě v místech manipulace s rostlinami vysemení a na jaře vyrůstá sám téměř jako plevel. Takže negativní zkušenosti s výsevem nemám.

Spíš mě překvapily letos zakoupené rostliny. Byly kompaktní, keříčkovitý vzhled, malé listy, květy s osmi korunními lístky. Abych měl v zahradě nějakou novinku, tak jsem si dvě koupil, ale asi po měsíci začaly z báze vyrůstat šlahouny obyčejného převislého dvouzubce s pěti květními plátky. Zprvu jsem je vyštipoval, ale pak jsem to vzdal a nechal rostliny přetransformovat v "normální" bidens. Když se ty bohaté šlahouny rozhrnou, tak uprostřed stále kvete ta keříčkovitá část, kterou jsem zakoupil. Opravdu nechápu, co je to za chiméru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 5.2.2004 14:19, zobrazeno: 16387x
Prosím, kdo máte zkušenosti s pěstováním balkongoldu (bidens) ze semínek poraďte jak na to. Již dva roky po sobě mi vždy sazeničky rostou stále nahoru a to i přes opakované zaštipování výhonů. Rostlinka se začne větvit, ale stále roste nahoru. Při zasazení do truhlíku se nepne dolů, ale vyčnívá nahoru. Děkuji za radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Evule - (1), 4.4.2006 11:13

Re: "Žlutá" do truhlíků na balkoně
Vložil/a: hejduk (IP uloženo)
Datum: 22. 02. 2006 07:17
pro brennesl:
pozor na balkongold v tržnicích, v posledních dvou letech se objevila na ve velkoobchodu semínka " balkongoldu " ale ne převislého, jak ho známe, ale keříčkového. Sám jsem si naběhnul předloni, když jsem jej vysel a vyrostly keříčky, u kterých se vylamovaly celé větve v srdíčku a byly zcela jiné, než převislé odrůdy, byla to pometla. Jedinou zárukou je nákup v Bauhausu nebo podobném marketu a je dobré koupit malé sazeničky cca po 8Kč a namnožit - velmi lehce ve vodě.Z toho plata s 10 sazeničkami si jich namnožíte určitě 50 a tyto všechno doženou.
Zdraví Hejduk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.53 (?), 7.7.2006 8:35
I já jsem vloni dopadla s pětováním bidensu ze semínek stejně jako ti dva přede mnou. Letos jsem si koupila vyčáhlé bidensy za 15 Kč a sestřihla je tak na 10cm. Krásně obrazily. Takže také řešení za méně peněz. Míša.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 7.7.2006 8:48

Jsem rád, že se potvrdily moje údaje o výsevech bidensu. Ten opravdu převislý lze množit jen vegetativně, tedy řízkováním.

Zdraví Hejduk

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.42 (?), 23.5.2007 15:21
Chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenosti z posledních několika let. Bidensu mám vždy plné truhlíky a i záhony.Nedělám s nimi žádné divy.Každý rok z jara na místě,kde byly rostliny na záhonu mi vyroste "les" nových sazeniček,tak je přepikýruji do truhlíčků, zaštípnu a oni rostou a rostou. Některé nechám trochu povyrůst i na záhonku a pak je zaštípnu a přesadím rovnou na určené místo. Nemám s pěstováním problémy, jenom musí být vždy zalité. Na podzim je nechávám na záhonech co nejdéle, aby měly čas vysemenit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 194.154 (?), 23.6.2009 14:22

Dobrý den, letos jsem si po špatných zkušenostech s výsevem koupila Bidens v osvědčeném zahradnictví asi za 25 Kč i s německou cedulkou a těšila se na dlouhé závěsy, ze kterých si budu množit další rostlinky. Bohužel po dvou měsících mám hustý keřík, sice s mnoha květy, ale velmi nízký (cca 10 cm) a závěsy se nekonají. Je to prostě sázka do loterie a asi už si tuto krásnou květinku pořizovat nebudu.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tushalay - (7) - 138.82 (?), 30.8.2009 11:21

Bidens se dá ze semínek vypěstovat velmi snadno, každoročně se mi na zahradě v místech manipulace s rostlinami vysemení a na jaře vyrůstá sám téměř jako plevel. Takže negativní zkušenosti s výsevem nemám.

Spíš mě překvapily letos zakoupené rostliny. Byly kompaktní, keříčkovitý vzhled, malé listy, květy s osmi korunními lístky. Abych měl v zahradě nějakou novinku, tak jsem si dvě koupil, ale asi po měsíci začaly z báze vyrůstat šlahouny obyčejného převislého dvouzubce s pěti květními plátky. Zprvu jsem je vyštipoval, ale pak jsem to vzdal a nechal rostliny přetransformovat v "normální" bidens. Když se ty bohaté šlahouny rozhrnou, tak uprostřed stále kvete ta keříčkovitá část, kterou jsem zakoupil. Opravdu nechápu, co je to za chiméru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika