jak vypěstovat bidens ze semínek



host - 2.53 (?)
7.7.2006 8:35
I já jsem vloni dopadla s pětováním bidensu ze semínek stejně jako ti dva přede mnou. Letos jsem si koupila vyčáhlé bidensy za 15 Kč a sestřihla je tak na 10cm. Krásně obrazily. Takže také řešení za méně peněz. Míša.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 5.2.2004 14:19, zobrazeno: 16370x
Prosím, kdo máte zkušenosti s pěstováním balkongoldu (bidens) ze semínek poraďte jak na to. Již dva roky po sobě mi vždy sazeničky rostou stále nahoru a to i přes opakované zaštipování výhonů. Rostlinka se začne větvit, ale stále roste nahoru. Při zasazení do truhlíku se nepne dolů, ale vyčnívá nahoru. Děkuji za radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Evule - (1), 4.4.2006 11:13

Re: "Žlutá" do truhlíků na balkoně
Vložil/a: hejduk (IP uloženo)
Datum: 22. 02. 2006 07:17
pro brennesl:
pozor na balkongold v tržnicích, v posledních dvou letech se objevila na ve velkoobchodu semínka " balkongoldu " ale ne převislého, jak ho známe, ale keříčkového. Sám jsem si naběhnul předloni, když jsem jej vysel a vyrostly keříčky, u kterých se vylamovaly celé větve v srdíčku a byly zcela jiné, než převislé odrůdy, byla to pometla. Jedinou zárukou je nákup v Bauhausu nebo podobném marketu a je dobré koupit malé sazeničky cca po 8Kč a namnožit - velmi lehce ve vodě.Z toho plata s 10 sazeničkami si jich namnožíte určitě 50 a tyto všechno doženou.
Zdraví Hejduk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.53 (?), 7.7.2006 8:35
I já jsem vloni dopadla s pětováním bidensu ze semínek stejně jako ti dva přede mnou. Letos jsem si koupila vyčáhlé bidensy za 15 Kč a sestřihla je tak na 10cm. Krásně obrazily. Takže také řešení za méně peněz. Míša.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 7.7.2006 8:48

Jsem rád, že se potvrdily moje údaje o výsevech bidensu. Ten opravdu převislý lze množit jen vegetativně, tedy řízkováním.

Zdraví Hejduk

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.42 (?), 23.5.2007 15:21
Chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenosti z posledních několika let. Bidensu mám vždy plné truhlíky a i záhony.Nedělám s nimi žádné divy.Každý rok z jara na místě,kde byly rostliny na záhonu mi vyroste "les" nových sazeniček,tak je přepikýruji do truhlíčků, zaštípnu a oni rostou a rostou. Některé nechám trochu povyrůst i na záhonku a pak je zaštípnu a přesadím rovnou na určené místo. Nemám s pěstováním problémy, jenom musí být vždy zalité. Na podzim je nechávám na záhonech co nejdéle, aby měly čas vysemenit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 194.154 (?), 23.6.2009 14:22

Dobrý den, letos jsem si po špatných zkušenostech s výsevem koupila Bidens v osvědčeném zahradnictví asi za 25 Kč i s německou cedulkou a těšila se na dlouhé závěsy, ze kterých si budu množit další rostlinky. Bohužel po dvou měsících mám hustý keřík, sice s mnoha květy, ale velmi nízký (cca 10 cm) a závěsy se nekonají. Je to prostě sázka do loterie a asi už si tuto krásnou květinku pořizovat nebudu.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tushalay - (7) - 138.82 (?), 30.8.2009 11:21

Bidens se dá ze semínek vypěstovat velmi snadno, každoročně se mi na zahradě v místech manipulace s rostlinami vysemení a na jaře vyrůstá sám téměř jako plevel. Takže negativní zkušenosti s výsevem nemám.

Spíš mě překvapily letos zakoupené rostliny. Byly kompaktní, keříčkovitý vzhled, malé listy, květy s osmi korunními lístky. Abych měl v zahradě nějakou novinku, tak jsem si dvě koupil, ale asi po měsíci začaly z báze vyrůstat šlahouny obyčejného převislého dvouzubce s pěti květními plátky. Zprvu jsem je vyštipoval, ale pak jsem to vzdal a nechal rostliny přetransformovat v "normální" bidens. Když se ty bohaté šlahouny rozhrnou, tak uprostřed stále kvete ta keříčkovitá část, kterou jsem zakoupil. Opravdu nechápu, co je to za chiméru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika