Co je to za rostlinu - kuličkové květy



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 144.223 (?)
31.8.2019 19:22
Nějaký rozchodník...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 248.54 (?), 21.8.2019 22:22

Větvením by to odpovídalo na ten šater. Jenže že by zároveň byly kvítky (i když málo) a plody oranžové a červené a vůbec žádný list? Není to umělá dekorační kytka? Ten šater ani nebývá tak vysoký...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
prak45 - (2) - 173.254 (?), 28.8.2019 9:43

Děkuji za všechny odpovědi. Nevím odkud byla kytka, ale požádala mě žena, ať jí to zjistím a nakonec na to přišla. 

Mělo by to být nějaké Talinum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.54 (?), 28.8.2019 12:43

Takže Talinum paniculatum (šrucha latnatá), náhrada žen-šenu, pokojovka nebo u nás letnička (v tropech trvalka). Že to má něco společného se šruchou bych tedy nečekala, ale na fotce byla bez listů.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.78 (?), 31.8.2019 19:05
Dobry den, prosim také o radu co je toto za rostlinu. Roste na mezi, listy jsou takove gumové, nyni kvete. Dekuji všem za odpovědi, Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.78 (?), 31.8.2019 19:10
Vypada to, ze fotka se nenahrala, zkousim znovu, Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 144.223 (?), 31.8.2019 19:22
Nějaký rozchodník...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 133.50 (?), 31.8.2019 23:13

Nejspíš tento: rozchodník velký

Josef.

A s těmi "kuličkovitými květy" - Talinum - jsem si opravdu nevěděl rady. Už jsem myslel, že je to nějaká umělá dekorace, hodně podobné jsem našel, ale bez těch růžových kvítků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 1.9.2019 13:33

Rozchodník velký jsem kdysi objevila u Brna. Vůbec jsem do té doby netušila, že nám v přírodě něco takového roste. Pak jdu se psy tady kousek nad vesnicí a čumím jak vejr: u cesty onen rozchodník! Byla jsem z objevu absolutně nadšená, ale nějak jsem si pořád myslela, že se tam vysemenil někomu ze zahrady. Tři roky jsem ho chodila sledovat, trs se hezky zvětšoval, tak jsem si na podzim kousek odtrhnula. Měla jsem tedy doma jeden trs, ale hodně živořil... protože hrozné sucho... i na rozchodníkysad Další rok jdu po cestě a na louce vedle ve vsi co nevidím: několik trsů těchto rozchodníků. To už jsem byla nadšená, že nám to tu taky roste, nejspíš přirozeně, jen jsem si za léta nevšimnula. Bohužel mezitím obec,,vylepšila" polní cestu a ten první trs zavalili sutí. Je to dva roky a nikde, ani kolem, jsem nový neobjevilasad Tak jsem si z těch nových zase na podzim utrhnula a mám už trsy dva. Jen mne mate, že ten vyfocený od zadavatelky je růžový a kvete do žluta. Já na něj koukala před měsícem, když kvetl a takové růžové jsem si nevšimnulablush Tak fakt nevím, jestli to může být on. A už zaschnul, tak to nezkontrolujusad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 29.39 (?), 4.9.2019 15:04
Jojo, bude to rozchidnik velký. Děkuji pěkně!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika