Sběr semen



host - 158.36 (?) 
30.7.2010 20:16, zobrazeno: 5463x

Zdravim, chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti se sběrem semen z vypěstovaných rostlin. Udělal jsem si výlet do botanické zahrady a nasbíral tam pár semenáčků různých bylinek... koriandr, sléz, anýz, kostival, rozrazil, řepík a ještě nějaké. Je moné, že mi z nich něco vyroste, nebo je to bez šance? A co třeba hluchavkovité rostliny? Dají se množit semeny??? Díky moc Johny

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 180.2 (?), 30.7.2010 21:15

Určitě sám mám zkušenosti asi 90 procent sazenic léčivek mám vypěstováno ze semen. Je dobré semena mimo letniček vyset co nejdříve než stratí klíčivost nebo je uchovat do jara v chladničce.  Některé byliny jako prha arnika nebo koniklec se musí vyset co nejdříve neboť po 3 týdnech je klíčivost téměř nulová. Některá semena jsou přeléhavá a trvá víc než rok než vyrostou sazenice. Je to velice individuální a u každé rostliny trochu jiné. Přeji úspěšné vypěstování léčivek.  bylinář Vladimír.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.36 (?), 30.7.2010 21:22

A má cenu je stratifikovat, když jsem je sebral předevčírem, nebo je rovnou zasadit do zeminy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 31.7.2010 22:26

Nepoužívám stratifikaci nechávám to na přírodě.  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.87 (?), 3.8.2010 21:44

Připojuji se k  "přírodě", snad jen bych nejdříve zasadil některé z nich do květináče (plevel často vyroste mnohem dříve a pak se to co má vyrůst těžko hledá).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 158.36 (?), 5.8.2010 10:00

Jasný, asi zasadim všechny nejdříve do tuhlíku. Přeci jenom, kdyby to nevyrostlo teď, tak at se to na jaře nevyvorá ze záhonu. Díky Johny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika